Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

AMIPlus Smart City Wrocław, projekt realizowany przez TAURON Dystrybucja, otrzymał podczas  konferencji European Utility Week w Barcelonie nagrodę Best Interoperability Performance Award. Projekt związany z budową systemu inteligentnego opomiarowania na terenie aglomeracji wrocławskiej, został doceniony za skuteczną realizację i wysoki poziom interoperacyjności.

nagrodaNagroda dla TAURON Dystrybucja została wręczona podczas największej konferencji o tematyce Smart Grid, Smart Metering i Smart Home w Europie. Projekt został nagrodzony między innymi za staranną realizację, pozwalającą uzyskiwać współczynniki skuteczności odczytów na poziomie 99,5 proc.

Standard interoperacyjny to rozwiązanie, które zapewnia możliwość wspólnej pracy liczników różnych producentów w tej samej, uprzednio skonfigurowanej sieci komunikacyjnej. Najłatwiej można porównać tę funkcjonalność do pracy telefonów komórkowych różnych producentów w sieci jednego operatora.

- Projekt we Wrocławiu jest pierwszym w Polsce, w ramach którego instalowane są liczniki od dwóch producentów: firm Apator i NES. To także największe tego typu jednorazowe wdrożenie na terenie tak dużego miasta jak Wrocław - mówi Mariusz Jurczyk, kierownik projektu AMI w TAURON Dystrybucja. - Liczniki te są w pełni interoperacyjne, zarówno w obszarze komunikacji jak i modelu danych. Komunikacja odbywa się w technologii PLC, według standardu OSGP.

Nagroda przyznana firmie TAURON jest oceną dokonaną przez OSGP Alliance, które zrzesza Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) posiadających rozwiązania AMI zgodne ze standardem OSGP, jak również producentów urządzeń AMI.

AMIPlus Smart City Wrocław jest pierwszym projektem interoperacyjnym w ramach standardu OSGP w Europie. Jego zakończenie jest planowane na 2017 r.\

Best Interoperability Performance Award

Projekt AMIPlus Smart City Wrocław realizowany przez TAURON Dystrybucja został nagrodzony między innymi za staranną realizację, pozwalającą uzyskiwać współczynniki skuteczności odczytów na poziomie 99,5 proc.