Cybertek 2024

14-16.05.2024

Katowice, Muzeum Śląskie

Rectangle 334@2x
14-16.05.2024
Katowice, Muzeum Śląskie

CyberTek jest...
Optymistyczny… Kreatywny… Patrzy w przyszłość i jest siłą napędową zmian #EnjoyTheCyber

Do zobaczenia w Katowicach za:

To profesjonalne, międzynarodowe i wyjątkowe wydarzenie budujące społeczność specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych.

Spotkacie tu międzynarodowe grono prelegentów, konsultantów z różnych sektorów przemysłu, twórców rozwiązań, użytkowników, specjalistów i przedstawicieli świata nauki.

W trakcie konferencji nie zabraknie merytorycznych prelekcji (na bazie case studies), debat z udziałem specjalistów OT cybersecurity, dyskusji live, pozwalających na zaangażowanie i aktywny udział uczestników oraz wystąpień gości specjalnych z Polski i zagranicy.

Całości dopełnią praktyczne sesje warsztatowe on-site dla osób zainteresowanych wykorzystaniem zdobytej wiedzy w praktyce.

Wydarzenie będzie miało 2 główne nurty tematyczne:

  • ICS cybersecurity
  • Industrial networks & technology

Wymieniaj doświadczenia, dyskutuj o dobrych praktykach w doborowym towarzystwie i atmosferze sprzyjającej kreatywności oraz nawiązywaniu znajomości, które zaprocentują w przyszłości.

CyberTek w liczbach

Budujmy razem silną społeczność #OTCyberWarriors

PRZEDSTAWICIELI INFRASTRUKTURY
KRYTYCZNEJ

KADRY ZARZĄDZAJĄCE WYŻSZEGO
I ŚREDNIEGO SZCZEBLA

CSO / CISO / CIO
W OT/IT

INŻYNIERÓW AUTOMATYKÓW

INŻYNIERÓW SIECIOWYCH

AUDYTORÓW I SPECJALISTÓW DS. ANALIZY RYZYKA IT/OT

INTEGRATORÓW OT/IT

ENTUZJASTÓW CYBERBEZPIECZEŃSTWA
I SIECI OT

SPECJALISTÓW DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

Budujmy razem silną społeczność #OTCyberWarriors

PRZEDSTAWICIELI INFRASTRUKTURY
KRYTYCZNEJ

KADRY ZARZĄDZAJĄCE WYŻSZEGO
I ŚREDNIEGO SZCZEBLA

CSO / CISO / CIO
W OT/IT

INŻYNIERÓW SIECIOWYCH

AUDYTORÓW I SPECJALISTÓW DS. ANALIZY RYZYKA IT/OT

INTEGRATORÓW OT/IT

ENTUZJASTÓW CYBERBEZPIECZEŃSTWA
I SIECI OT

INŻYNIERÓW AUTOMATYKÓW

SPECJALISTÓW DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

Tematyka

  • Red Team; Pentesty - Offensive Security w OT
  • Blue Team (GRA, branżowe scenariusze)
  • Incident Response, Security Operations Center (SOC), Security, Orchestration and Automation (SOAR) dla OT
  • Specyfika Digital Forensics / Incident Response dla elementów systemów automatyki (PLC, HMI)
  • Śledzenie zagrożeń w OT, szacowanie ryzyka i ciągłość działania
  • Zapewnienie zgodności, Audyt Cyber w OT, KSC, NIS2, IEC62443
  • Nadzór i zarządzanie w obszarze bezpieczeństwa OT/IT; Cyberprogram w firmie
  • Architektura i narzędzia (cyber)bezpieczeństwa w OT
  • Monitorowanie OT; #SBOM (Zarządzanie zasobami, podatnościami i aktualizacjami)
  • Dostęp zdalny
  • Suma wszystkich strachów, czyli Zbieraj EXP - historie i wpadki z obszaru bezpieczeństwa IT/OT oraz doświadczenia z wdrożeń
  • Trendy i technologie, które zmieniają sieci przemysłowe, czyli jak na paradygmaty cyber w OT wpływają: chmura / 5G / IoT / wirtualizacja
  • Zero Trust vs. IoT
  • Software Defined Network (SDN) w ICS
  • Migracja z SDH – MPLS-TP
  • Network Forensics and Analysis
  • Backup & Recovery – challenges in OT environment
  • Ścieżka kariery – kompetencje, EDU i HR #cybertalents
  • Szersze spojrzenie: komunikacja z Zarządem / w zespole IT/OT & future trends - szczególnie polecane dla C-level

Dołącz do wydarzenia & enjoy the cyber!

Rada Doradcza CyberTek 2024

Marcin
Dudek

Senior ICS/OT Security Researcher w CERT Polska

Józef
Sulwiński

Prezes Zarządu,
SEQRED

dr Łukasz
Kister

Product Cyber Security Expert | Corporate Technology Office
Woodward Inc.

dr inż. Andrzej
Bartosiewicz

CISO | CISO4U

 

Adam
Mizerski

Wiceprezes, ISACA
Katowice Chapter

Joanna
Wziątek-Ladosz

Senior Security
Engineer

dr inż. Adrian
Kapczyński

 Członek zarządu fundacji na rzecz cyberbezpieczeństwa 17 53c

dr Magdalena Wrzosek

Manger NIS and critical entities

dr inż. Rafał
Prabucki

Asystent w projektach MAS4AI i SHOP4CF |
Uniwersytet Śląski

Izabela
Albrycht

Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa |
AGH

Kamil
Kowalczuk

OT Security Region Manager |
Ørsted

Dariusz
Binkowski

Dyrektor Departamentu Informatyzacji / CIO/ CISA

Mirosław
Maj

Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń / Wiceprezes  | ComCERT SA

dr Joanna
Świątkowska

COO | ECSO

Rada doradcza CyberTek 2024

Joanna Wziątek-Ladosz

Senior Security
Engineer

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w bezpieczeństwie teleinformatycznym zdobyte w polskich i zagranicznych firmach. Obecnie pracuje jako Senior Security Engineer w Tenable, gdzie projektuje, konsultuje i wdraża programy zarządzania ryzykiem i podatnościami, bezpieczeństwa ICS/OT oraz projekty dotyczące bezpieczeństwa chmury. Z wykształcenia jest informatyczką. Ukończyła również studia doktoranckie z informatyki i podyplomowe studia na University of Maryland z Cloud Security. W 2022 ukończyła certyfikowany program podyplomowy z cyberbezpieczeństwa na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jest wykładowcą akademickim oraz członkinią ISSA Polska. Aktywnie wspiera kobiety jako mentor w programach mentoringowych dla kobiet w IT. Nagrywa swój podcast dotyczący bezpieczeństwa IT pt.: „Cyberbezpieczni”.
Marcin Dudek

Senior ICS/OT Security Researcher at CERT Polska

Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu CERT Polska, w ramach którego współtworzy zespół odpowiedzialny ze bezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, PGNiG SA czy ComCERT SA.

Razem z zespołem znalazł i zgłosił liczne podatności – m.in. w sterownikach Siemensa (CVE-2018-13805), Schneider Electric (CVE-2021-22699), przemysłowych modułach sieciowych (CVE-2020-10605, CVE-2020-10609) czy panelach HMI (CVE-2021-27446, CVE-2021-27444, CVE-2021-27442). Wielokrotny prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem w Polsce i za granicą. W ostatnich latach lider zespołu – w polskiej reprezentacji – odpowiedzialnego za systemy przemysłowe podczas ćwiczeń NATO Locked Shields.
dr Łukasz Kister

Product Cyber Security Expert | Corporate Technology Office
Woodward Inc.

Global Product Cyber Security Expert, Woodward, Inc. Praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu [cyber] bezpieczeństwem. Biegły sądowy, audytor wiodący, trener i doradca strategiczny. Aktywny członek komitetu ds. standaryzacji cyberbezpieczeństwa przemysłowego (ISA99) Międzynarodowego Stowarzyszenia Automatyków (International Society of Automation), projektu zintegrowanego systemu zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa krytycznej infrastruktury przemysłowej (ICS4ICS) przy Globalnym Sojuszu dla Cyberbezpieczeństwa (ISA GCA), społeczności praktyków cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych (ICS COP) przy Narodowym Laboratorium Energetyki USA (INL), czy społeczności cyberbezpieczeństwa w lotnictwie przy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Absolwent ścieżki certyfikacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego Agencji Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej (CISA) Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) USA. Prywatnie, zakochany w żonie, córeczkach i podlaskich klimatach.
Józef Sulwiński

Prezes Zarządu,
SEQRED

Ekspert posiadający obszerną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Pracował na stanowiskach kierowniczych w banku, firmie telekomunikacyjnej oraz firmie strategicznej dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Budował i kierował doradztwem IT/OT w jednej z największych światowych firm doradczych.

Szkolił się w ośrodkach akademickich, takich jak Harvard Business School oraz Carnegie Mellon University. Ukończył program szkoleniowy z zakresu budowy i zarządzania zespołami reagowania na incydenty bezpieczeństwa ufundowany przez Departament Obrony USA.
dr inż. Andrzej Bartosiewicz

CISO | CISO4U

Specjalista cyberbezpieczeństwa w obszarze IT oraz systemów automatyki przemysłowej (ICS) z 25-letnim doświadczeniem zawodowy, w branży IT. Doktorat z informatyki uzyskał na Politechnice Warszawskiej w 2008 r. Członek Rady Naukowej Centrum Badawczego Cyberbezpieczeństwo Politechniki Warszawskiej. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Collegium Civitas. Założyciel i Prezes stowarzyszenia szefów cyberbezpieczeństwa w Polsce „CISO #Poland”. Współzałożyciel start-up CISO4U. Przez sześć lat pracował jako CISO i szef sprzedaży rozwiązań cybersecurity w Thales Polska. Wcześniej pełnił m.in. funkcję dyrektora Działu Bezpieczeństwa Korporacyjnego w Grupie Netia SA oraz Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Ciągłości Biznesowej w Polskiej Grupie Energetycznej, CISO w Zakładach Automatyki KOMBUD. Założyciel kalifornijskiego start-upu technologicznego Yonita Inc. Przez dziewięć lat zarządzał domeną „.PL” jako dyrektor Działu Domen w NASK. Karierę zaczynał w COMARCH, który opuścił jako Dyrektor Wykonawczy. Prowadził liczne projekty międzynarodowe z obszaru cyberbezpieczeństwa na rzecz Komisji Europejskiej na Bałkanach i reprezentował Rząd RP w Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU) w Genewie. Przez cztery lata pełnił funkcję Przewodniczącego rady Dyrektorów organizacji CENTR – stowarzyszenia europejskich rejestrów krajowych domen najwyższego poziomu.
Adam Mizerski

Wiceprezes, ISACA
Katowice Chapter

Pasjonat bezpieczeństwa oraz metod oceny zintegrowanej (PN-ISO/IEC 27005/COBIT Risk IT/COSO) analizy ryzyka. Audytor systemów teleinformatycznych, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz spełniony „karbowy XXI wieku” zarządzający przez wiele lat działem IT zgodnie z filozofią ITIL. W latach 2010-2016 biegły sądowy z zakresu informatyki przy Sądzie Okręgowym w Katowicach.

Specjalista z obszaru informatyki w zakresie wyceny środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wartości spółek giełdowych realizowanych według wartości godziwej na potrzeby przygotowania sprawozdań finansowych według wymogów MSR / MSSF. Kierownik Zespołu Audytu Systemów Informatycznych Departamentu Audytu Wewnętrznego Getin Noble Bank S.A. Wiceprezes Zarządu ISACA Katowice Chapter – Stowarzyszenia audytu, bezpieczeństwa i kontroli systemów informacyjnych. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa informatycznego oraz Rzeczoznawca nr 130 Izby Rzeczoznawców PTI.
dr inż. Adrian
Kapczyński

 Członek zarządu fundacji na rzecz cyberbezpieczeństwa 17 53c

Uczeń Profesora Andrzeja Grzywaka, pasjonat informatyki, od ponad 20 lat zawodowo związany informatyką oraz jej zastosowaniami. Nauczyciel, menedżer, futurolog, audytor i konsultant oraz ekspert z zakresu cyberbezpieczeństwa.W trakcie kariery zawodowej pełnił szerokie spektrum zadań: od konsultanta technicznego, po przewodniczącego rady nadzorczej. Prywatnie: entuzjasta nowych technologii, pentester, inwestor, kolekcjoner, koszykarz oraz miłośnik zagadek i zagubionych liczb.
dr Magdalena
Wrzosek

Manger NIS and critical entities

Manager w EY, gdzie odpowiada za tematykę związaną z Dyrektywą NIS i NIS2 oraz infrastrukturą krytyczną. W latach 2018 – 2021 NLO (oficer łącznikowy) Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA), odpowiedzialna za budowę współpracy w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego na poziomie europejskim, oraz przygotowanie rekomendacji i standardów. Wcześniej Kierownik Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii w NASK PIB, gdzie odpowiadała za kwestie strategiczne, regulacyjne i organizacyjne związane z cyberbezpieczeństwem oraz rozwojem nowoczesnych technologii, a także za współpracę z tzw. sektorami kluczowymi i organami właściwymi ds. cyberbezpieczeństwa oraz budowę ISAC sektorowych. W latach 2013 – 2016 prowadziła negocjacje Dyrektywy NIS i pełniła funkcje głównego planisty i moderatora ćwiczeń Cyber Europe. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Konstancji (Niemcy), Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Greaorgea’ a Marshall’a w Garmisch – Partenkirchen oraz NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence w Talinie.
dr inż. Rafał
Prabucki

Asystent w projektach MAS4AI i SHOP4CF | Uniwersytet Śląski

Doktor nauk prawnych i inżynier. Członek CYBER SCIENCE i Legalengineering. Asystent w projektach dotyczących wykorzystania nowych technologii w przemyśle: MAS4AI na Uniwersytecie Śląskim i SHOP4CF na Uniwersytecie Opolskim. Alumn stypendiów w Polsce, Hiszpani i Niemczech. Prowadzący wykłady na Uczelniach w Polsce i we Włoszech. Członek komitetu sterującego Youth Internet Governance Forum Poland przy ONZ. Kierownik studiów podyplomowych “Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej” na Uniwersytecie Śląskim. Assistant in projects on emerging technologies usage in industry: MAS4AI at the University of Silesia and SHOP4CF at the University of Opole. Head of postgraduate studies “Tokenisation and process automation in the digital economy” at the University of Silesia.
Izabela
Albrycht

Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa | AGH

Jest współzałożycielką funkcjonującego od 2014 roku Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, aktualnie członkiem jego Komitetu Programowego oraz przewodniczącą Rady Doradczej Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland. Izabela Albrycht jest politologiem, absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współautorką raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi, stosunkami międzynarodowymi, cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami. W 2017 r. znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund. W 2019 r. została wyróżniona jako jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Europie (Europe’s 50 Most Influencial Women in Cybersecurity ranked by SC Media UK). She is a co-founder of the European Cybersecurity Forum – CYBERSEC, operating since 2014, and currently a member of its Programme Committee and the chair of the Advisory Board for the Polish Cybersecurity Cluster #CyberMadeInPoland. Since 2022, she has been the Cybersecurity Centre Director at Kraków’s AGH University. From 2010 to 2021, she chaired the Kosciuszko Institute. Izabela Albrycht is a PoliSci expert and graduate of the Jagiellonian University’s Faculty of International and Political Studies. She has co-authored reports, publications, and analyses centered on issues related to UE policies, international relations, cybersecurity, and digital technologies.
Kamil
Kowalczuk

Kowalczuk OT Security Region Manager | Ørsted

Posiada ponad 10-letnie doświadczenia w obszarach architektury bezpieczeństwa IT/OT, zarządzania ryzykiem oraz ciągłością działania. Jako Ekspert ds. bezpieczeństwa OT wspiera Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w obszarze automatyki przemysłowej. Opracowywał procesy bezpieczeństwa zarówno dla środowiska IT jak i systemów kontroli przemysłowej (SCADA, DCS). Od lat związany z sektorem energetycznym, głównie w kontekście bezpieczeństwa systemów sterowania i nadzoru – SCADA, czy Infrastruktury Krytycznej. Doświadczenie zdobył pracując w Spółkach energetycznych.
Dariusz
Binkowski

Dyrektor Departamentu Informatyzacji / CIO/ CISA

CISA, manager IT z 20-letnim doświadczeniem. Pracownik administracji rządowej związany z obszarem zarządzania strukturami IT, bezpieczeństwem teleinformatycznym oraz bezpieczeństwem informacji. Inżynier systemowy, administrator technologii Microsoft i posiadacz m.in. tytuł Enterprise Administrator. Od 2020 r. związany z Ministerstwem Klimatu i Środowiska jako Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Od 2022 r. Dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska realizującego zadania organu właściwego do spraw cyberbezpieczeństwa dla sektora energii w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W ramach pełnionej funkcji nadzoruje zadania w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. wsparcia oraz nadzoru inspekcyjnego i analitycznego nad operatorami usług kluczowych sektora energii, a także zarządza strukturami IT Ministerstwa. Absolwent MBA WAT Cyberbezpieczeństwo.
Mirosław
Maj

Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń / Wiceprezes | ComCERT SA

Mirosław Maj jest współzałożycielem i wiceprezesem spółki ComCERT SA oraz założycielem i prezesem Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz. Jest członkiem V kadencji Rady do spraw Cyfryzacji, W latach 2017-2018 był doradcą Ministra Obrony Narodowej. Wcześniej związany z NASK, gdzie kierował zespołem CERT Polska. Prowadzi wykłady z bezpieczeństwa teleinformatycznego na kilku uczelniach wyższych. Jest pomysłodawcą i inicjatorem powołania Polskiej Obywatelskiej Cyberobrony jako ochotniczej organizacji wspierającej system cyberbezpieczeństwa RP. Jest współzałożycielem międzynarodowej fundacji – Open CSIRT Foundation, koordynującej współpracę kilkuset CSIRT-ów w ramach organizacji TF-CSIRT i Trusted Introducer oraz rozwijającej modele dojrzałości działań zespołów reagujących na incydenty. Od 2012 r. koordynuje pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE™ Polska, realizowane w najważniejszych sektorach gospodarki. Uczestniczył w budowaniu nowych CERT-ów w Polsce i zagranicą. Koordynował NATO-owski projekt CLOSER, dzięki któremu powstały CERT-y w Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanie. Przeprowadził procesy certyfikacji kilkunastu zespołów CSIRT w oparciu o model SIM3 (Security Incident Management Maturity Model). Od lat blisko współpracuje z europejską agencją ENISA, będąc członkiem tematycznych grup roboczych i współautorem wielu opracowań wydawanych przez Agencję. Od kilkunastu lat jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji Security Case Study oraz Ligii Twierdzy. Jest też pomysłodawcą i współautorem pierwszego polskiego podcastu o cyberbezpieczeństwie – „Cyber, Cyber”
dr Joanna Świątkowska

COO | ECSO

Dr Joanna Świątkowska pełni rolę COO w ECSO – European Cyber Security Organisation. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Dyrektora w zespole Supply Chain Cyber, CISO w UBS. Była inicjatorką i Dyrektorem Programowym Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC w latach 2014-2019. Ponadto w latach 2018-2020 pracowała jako adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej. Była wieloletnim pracownikiem Instytutu Kościuszki gdzie pełniła rolę eksperta ds. cyberbezpieczeństwa oraz gdzie tworzyła program poświęcony analizie zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem. Jest autorką licznych artykułów, raportów i analiz dotyczących cyberbezpieczeństwa, regularnym prelegentem na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach. Została wymieniona wśród 100 „wschodzących gwiazd technologii w Europie Wschodniej” przez Financial Times & New Europe 100 w 2017 r., a także umieszczona w gronie „20 top kobiet w obszarze cyberbezpieczeństwa w 2019 roku” – plebiscycie organizowanym przez Women in Tech Summit.

Partnerzy i patroni CyberTek

Partner merytoryczny 2024

Partnerzy 2024

Patronat honorowy 2023

Patronat społecznościowy 2023

Patronat medialny 2024

Wydarzenia towarzyszące

CyberTek Tech Festival to spotkanie, w którym liczy się merytoryka, konkretna wiedza i działania. Zależy nam na różnorodnej formule i szerokiej perspektywie patrzenia na cyberbezpiecz eństwo. Dlatego merytorycznym dyskusjom towarzyszy szereg wydarzeń dodatkowych, od szkoleń deep dive, przez spotkania organizacji tematycznych, po cyber clubbing.

Zapoznaj się z planami, by jak najlepiej wykorzystać obecność na konferencji.

 

Poprzednie edycje

Edycja 2019
Edycja 2023

Newsletter

Już teraz zapisz się do naszego newslettera otrzymaj 5% zniżki na CyberTek Tech Festival!
Lista prelegentów aktualizowana jest każdego tygodnia. Dowiedz się pierwszy o kolejnych wystąpieniach – bez spamu i reklam!



DODAJ DO KALENDARZA



Powered by

Marcin Dudek

 

Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu CERT Polska, w ramach którego współtworzy zespół odpowiedzialny ze bezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, PGNiG SA czy ComCERT SA.

Razem z zespołem znalazł i zgłosił liczne podatności – m.in. w sterownikach Siemensa (CVE-2018-13805), Schneider Electric (CVE-2021-22699), przemysłowych modułach sieciowych (CVE-2020-10605, CVE-2020-10609) czy panelach HMI (CVE-2021-27446, CVE-2021-27444, CVE-2021-27442). Wielokrotny prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem w Polsce i za granicą. W ostatnich latach lider zespołu – w polskiej reprezentacji – odpowiedzialnego za systemy przemysłowe podczas ćwiczeń NATO Locked Shields.

Powered by

Józef Sulwiński

 

Ekspert posiadający obszerną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych. Pracował na stanowiskach kierowniczych w banku, firmie telekomunikacyjnej oraz firmie strategicznej dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Budował i kierował doradztwem IT/OT w jednej z największych światowych firm doradczych.

Szkolił się w ośrodkach akademickich, takich jak Harvard Business School oraz Carnegie Mellon University. Ukończył program szkoleniowy z zakresu budowy i zarządzania zespołami reagowania na incydenty bezpieczeństwa ufundowany przez Departament Obrony USA.

Powered by

dr Łukasz Kister

Global Product Cyber Security Expert, Woodward, Inc. Praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu [cyber] bezpieczeństwem. Biegły sądowy, audytor wiodący, trener i doradca strategiczny. Aktywny członek komitetu ds. standaryzacji cyberbezpieczeństwa przemysłowego (ISA99) Międzynarodowego Stowarzyszenia Automatyków (International Society of Automation), projektu zintegrowanego systemu zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa krytycznej infrastruktury przemysłowej (ICS4ICS) przy Globalnym Sojuszu dla Cyberbezpieczeństwa (ISA GCA), społeczności praktyków cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych (ICS COP) przy Narodowym Laboratorium Energetyki USA (INL), czy społeczności cyberbezpieczeństwa w lotnictwie przy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Absolwent ścieżki certyfikacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego Agencji Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej (CISA) Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) USA. Prywatnie, zakochany w żonie, córeczkach i podlaskich klimatach.

Powered by

dr inż. Andrzej Bartosiewicz

 

Specjalista cyberbezpieczeństwa w obszarze IT oraz systemów automatyki przemysłowej (ICS) z 25-letnim doświadczeniem zawodowy, w branży IT. Doktorat z informatyki uzyskał na Politechnice Warszawskiej w 2008 r. Członek Rady Naukowej Centrum Badawczego Cyberbezpieczeństwo Politechniki Warszawskiej. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Collegium Civitas. Założyciel i Prezes stowarzyszenia szefów cyberbezpieczeństwa w Polsce „CISO #Poland”.
Współzałożyciel start-up CISO4U. Przez sześć lat pracował jako CISO i szef sprzedaży rozwiązań cybersecurity w Thales Polska. Wcześniej pełnił m.in. funkcję dyrektora Działu Bezpieczeństwa Korporacyjnego w Grupie Netia SA oraz Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Ciągłości Biznesowej w Polskiej Grupie Energetycznej, CISO w Zakładach Automatyki KOMBUD.
Założyciel kalifornijskiego start-upu technologicznego Yonita Inc. Przez dziewięć lat zarządzał domeną „.PL” jako dyrektor Działu Domen w NASK. Karierę zaczynał w COMARCH, który opuścił jako Dyrektor Wykonawczy. Prowadził liczne projekty międzynarodowe z obszaru cyberbezpieczeństwa na rzecz Komisji Europejskiej na Bałkanach i reprezentował Rząd RP w Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU) w Genewie. Przez cztery lata pełnił funkcję Przewodniczącego rady Dyrektorów organizacji CENTR – stowarzyszenia europejskich rejestrów krajowych domen najwyższego poziomu.

Powered by

Adam Mizerski

 

Pasjonat bezpieczeństwa oraz metod oceny zintegrowanej (PN-ISO/IEC 27005/COBIT Risk IT/COSO) analizy ryzyka. Audytor systemów teleinformatycznych, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz spełniony „karbowy XXI wieku” zarządzający przez wiele lat działem IT zgodnie z filozofią ITIL. W latach 2010-2016 biegły sądowy z zakresu informatyki przy Sądzie Okręgowym w Katowicach.

Specjalista z obszaru informatyki w zakresie wyceny środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wartości spółek giełdowych realizowanych według wartości godziwej na potrzeby przygotowania sprawozdań finansowych według wymogów MSR / MSSF. Kierownik Zespołu Audytu Systemów Informatycznych Departamentu Audytu Wewnętrznego Getin Noble Bank S.A. Wiceprezes Zarządu ISACA Katowice Chapter – Stowarzyszenia audytu, bezpieczeństwa i kontroli systemów informacyjnych. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa informatycznego oraz Rzeczoznawca nr 130 Izby Rzeczoznawców PTI.

Powered by

Joanna Wziątek-Ladosz

 

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w bezpieczeństwie teleinformatycznym zdobyte w polskich i zagranicznych firmach. Obecnie pracuje jako Senior Security Engineer w Tenable, gdzie projektuje, konsultuje i wdraża programy zarządzania ryzykiem i podatnościami, bezpieczeństwa ICS/OT oraz projekty dotyczące bezpieczeństwa chmury. Z wykształcenia jest informatyczką. Ukończyła również studia doktoranckie z informatyki i podyplomowe studia na University of Maryland z Cloud Security. W 2022 ukończyła certyfikowany program podyplomowy z cyberbezpieczeństwa na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jest wykładowcą akademickim oraz członkinią ISSA Polska. Aktywnie wspiera kobiety jako mentor w programach mentoringowych dla kobiet w IT. Nagrywa swój podcast dotyczący bezpieczeństwa IT pt.: „Cyberbezpieczni”.

Powered by

dr inż. Adrian Kapczyński

 

Uczeń Profesora Andrzeja Grzywaka, pasjonat informatyki, od ponad 20 lat zawodowo związany informatyką oraz jej zastosowaniami. Nauczyciel, menedżer, futurolog, audytor i konsultant oraz ekspert z zakresu cyberbezpieczeństwa.W trakcie kariery zawodowej pełnił szerokie spektrum zadań: od konsultanta technicznego, po przewodniczącego rady nadzorczej. Prywatnie: entuzjasta nowych technologii, pentester, inwestor, kolekcjoner, koszykarz oraz miłośnik zagadek i zagubionych liczb.

Powered by

Magdalena Wrzosek, PhD

 

Manager w EY, gdzie odpowiada za tematykę związaną z Dyrektywą NIS i NIS2 oraz infrastrukturą krytyczną. W latach 2018 – 2021 NLO (oficer łącznikowy) Europejskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA), odpowiedzialna za budowę współpracy w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego na poziomie europejskim, oraz przygotowanie rekomendacji i standardów. Wcześniej Kierownik Zespołu Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii w NASK PIB, gdzie odpowiadała za kwestie strategiczne, regulacyjne i organizacyjne związane z cyberbezpieczeństwem oraz rozwojem nowoczesnych technologii, a także za współpracę z tzw. sektorami kluczowymi i organami właściwymi ds. cyberbezpieczeństwa oraz budowę ISAC sektorowych. W latach 2013 – 2016 prowadziła negocjacje Dyrektywy NIS i pełniła funkcje głównego planisty i moderatora ćwiczeń Cyber Europe.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Konstancji (Niemcy), Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Greaorgea’ a Marshall’a w Garmisch – Partenkirchen oraz NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence w Talinie.

Powered by

dr inż. Rafał Prabucki

 
Doktor nauk prawnych i inżynier. Członek CYBER SCIENCE i Legalengineering. Asystent w projektach dotyczących wykorzystania nowych technologii w przemyśle: MAS4AI na Uniwersytecie Śląskim i SHOP4CF na Uniwersytecie Opolskim. Alumn stypendiów w Polsce, Hiszpani i Niemczech. Prowadzący wykłady na Uczelniach w Polsce i we Włoszech. Członek komitetu sterującego Youth Internet Governance Forum Poland przy ONZ. Kierownik studiów podyplomowych “Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej” na Uniwersytecie Śląskim.

Assistant in projects on emerging technologies usage in industry: MAS4AI at the University of Silesia and SHOP4CF at the University of Opole. Head of postgraduate studies “Tokenisation and process automation in the digital economy” at the University of Silesia.

Powered by

Izabela Albrycht

 

Jest współzałożycielką funkcjonującego od 2014 roku Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, aktualnie członkiem jego Komitetu Programowego oraz przewodniczącą Rady Doradczej Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland.

Izabela Albrycht jest politologiem, absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współautorką raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi, stosunkami międzynarodowymi, cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami.

W 2017 r. znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund. W 2019 r. została wyróżniona jako jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Europie (Europe’s 50 Most Influencial Women in Cybersecurity ranked by SC Media UK).

She is a co-founder of the European Cybersecurity Forum – CYBERSEC, operating since 2014, and currently a member of its Programme Committee and the chair of the Advisory Board for the Polish Cybersecurity Cluster #CyberMadeInPoland.
Since 2022, she has been the Cybersecurity Centre Director at Kraków’s AGH University. From 2010 to 2021, she chaired the Kosciuszko Institute.

Izabela Albrycht is a PoliSci expert and graduate of the Jagiellonian University’s Faculty of International and Political Studies. She has co-authored reports, publications, and analyses centered on issues related to UE policies, international relations, cybersecurity, and digital technologies.

Powered by

Kamil Kowalczuk

 

Posiada ponad 10-letnie doświadczenia w obszarach architektury bezpieczeństwa IT/OT, zarządzania ryzykiem oraz ciągłością działania. Jako Ekspert ds. bezpieczeństwa OT wspiera Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w obszarze automatyki przemysłowej. Opracowywał procesy bezpieczeństwa zarówno dla środowiska IT jak i systemów kontroli przemysłowej (SCADA, DCS). Od lat związany z sektorem energetycznym, głównie w kontekście bezpieczeństwa systemów sterowania i nadzoru – SCADA, czy Infrastruktury Krytycznej. Doświadczenie zdobył pracując w Spółkach energetycznych.

Powered by

Dariusz Binkowski

 

CISA, manager IT z 20-letnim doświadczeniem. Pracownik administracji rządowej związany z obszarem zarządzania strukturami IT, bezpieczeństwem teleinformatycznym oraz bezpieczeństwem informacji. Inżynier systemowy, administrator technologii Microsoft i posiadacz m.in. tytuł Enterprise Administrator.

Od 2020 r. związany z Ministerstwem Klimatu i Środowiska jako Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa. Od 2022 r. Dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska realizującego zadania organu właściwego do spraw cyberbezpieczeństwa dla sektora energii w rozumieniu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. W ramach pełnionej funkcji nadzoruje zadania w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. wsparcia oraz nadzoru inspekcyjnego i analitycznego nad operatorami usług kluczowych sektora energii, a także zarządza strukturami IT Ministerstwa. Absolwent MBA WAT Cyberbezpieczeństwo.

Powered by

Mirosław Maj

 

Mirosław Maj jest współzałożycielem i wiceprezesem spółki ComCERT SA oraz założycielem i prezesem Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz. Jest członkiem V kadencji Rady do spraw Cyfryzacji, W latach 2017-2018 był doradcą Ministra Obrony Narodowej. Wcześniej związany z NASK, gdzie kierował zespołem CERT Polska. Prowadzi wykłady z bezpieczeństwa teleinformatycznego na kilku uczelniach wyższych.

Jest pomysłodawcą i inicjatorem powołania Polskiej Obywatelskiej Cyberobrony jako ochotniczej organizacji wspierającej system cyberbezpieczeństwa RP. Jest współzałożycielem międzynarodowej fundacji – Open CSIRT Foundation, koordynującej współpracę kilkuset CSIRT-ów w ramach organizacji TF-CSIRT i Trusted Introducer oraz rozwijającej modele dojrzałości działań zespołów reagujących na incydenty. Od 2012 r. koordynuje pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE™ Polska, realizowane w najważniejszych sektorach gospodarki. Uczestniczył w budowaniu nowych CERT-ów w Polsce i zagranicą. Koordynował NATO-owski projekt CLOSER, dzięki któremu powstały CERT-y w Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanie.

Przeprowadził procesy certyfikacji kilkunastu zespołów CSIRT w oparciu o model SIM3 (Security Incident Management Maturity Model). Od lat blisko współpracuje z europejską agencją ENISA, będąc członkiem tematycznych grup roboczych i współautorem wielu opracowań wydawanych przez Agencję. Od kilkunastu lat jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji Security Case Study oraz Ligii Twierdzy. Jest też pomysłodawcą i współautorem pierwszego polskiego podcastu o cyberbezpieczeństwie – „Cyber, Cyber”

Powered by

dr Joanna Świątkowska

 

Dr Joanna Świątkowska pełni rolę COO w ECSO – European Cyber Security Organisation. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Dyrektora w zespole Supply Chain Cyber, CISO w UBS. Była inicjatorką i Dyrektorem Programowym Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC w latach 2014-2019. Ponadto w latach 2018-2020 pracowała jako adiunkt w Akademii Górniczo-Hutniczej. Była wieloletnim pracownikiem Instytutu Kościuszki gdzie pełniła rolę eksperta ds. cyberbezpieczeństwa oraz gdzie tworzyła program poświęcony analizie zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem.
Jest autorką licznych artykułów, raportów i analiz dotyczących cyberbezpieczeństwa, regularnym prelegentem na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach. Została wymieniona wśród 100 „wschodzących gwiazd technologii w Europie Wschodniej” przez Financial Times & New Europe 100 w 2017 r., a także umieszczona w gronie „20 top kobiet w obszarze cyberbezpieczeństwa w 2019 roku” – plebiscycie organizowanym przez Women in Tech Summit.

Powered by
Scroll to Top