Aktualności

Powołanie zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego państwa

poniedziałek, 30, marzec 2020

Minister Klimatu powołał Zespół do spraw zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa. „Dotychczasowe doświadczenie z prac Zespołu potwierdzają konieczność kontynuacji jego funkcjonowania, jako organu doradczego Ministra Klimatu, jednak w kształcie rozszerzonym na sektor elektroenergetyczny i w sposób dostosowany do możliwości pracy zdalnej” – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka.

Realizujesz inwestycję ze wsparciem UE i masz problemy przez koronawirusa?

sobota, 28, marzec 2020

Gospodarcze zawirowania wywołane pandemią koronawirusa dotknęły także beneficjentów Funduszy Europejskich. Ograniczone możliwości realizacji inwestycji w programach dofinansowanych z UE dotyczą kilkudziesięciu tysięcy przedsięwzięć. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało projekt ustawy, która ułatwi ich prowadzenie i rozliczanie w nowej rzeczywistości oraz skierowanie pieniędzy unijnych na walkę z koronawirusem.

Technologie

Energetyka w dobie kryzysu wymaga niezawodnej łączności bezprzewodowej

czwartek, 02, kwiecień 2020

Polska energetyka to już nie tylko produkcja, dystrybucja i rozliczanie energii elektrycznej. To także petabajty danych, jakie generuje obsługa wszystkich systemów, aby KSE działała sprawnie i nieprzerwanie. Aby było to możliwe niezbędny jest szybki, swobodny i bezpieczny przepływ w czasie rzeczywistym sygnałów sterujących, danych pomiarowych czy informacji wytwarzanych przez pracowników. Taką możliwość daje nowoczesna bezprzewodowa łączność LTE.

Ultraszybkie prognozowanie produkcji energii z OZE

poniedziałek, 30, marzec 2020

TAURON rozpoczął prace nad systemem ultraszybkiego prognozowania produkcji energii elektrycznej w systemach fotowoltaicznych, z uwzględnieniem nagłych zmian pogody. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Internetu rzeczy (IoT) i zaawansowanych algorytmów przetwarzania danych.

Wydarzenia

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2020

wtorek, 17, marzec 2020

Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2020. Szczyt tradycyjnie odbędzie się w Gdańsku w dniach 8-9 czerwca 2020 r. w Muzeum II Wojny Światowej. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”.

Future Energy Summit 2020

wtorek, 10, marzec 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu Future Energy Summit 2020, organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w dniach 18-20 marca 2020 r.

PARTNER PORTALU

Newsletter

Patronaty medialne

Polecamy

×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wyszukiwarka

Free Joomla! template by Age Themes