Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Factory Automation European Business Group z Mitsubishi Electric oraz COPA-DATA poinformowały o współpracy prowadzonej w ramach programu partnerskiego e-F@ctory Alliance. Centrum współpracy stanowi kompleksowa integracja oprogramowania COPA-DATA z zakresu sterowania i wizualizacji w C-Controller Mitsubishi Electric.

Copa-DataZdecentralizowane gromadzenie wartości pomiarowych oraz analiza danych otrzymywanych bezpośrednio z urządzeń terenowych coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w przemysłowych projektach energetycznych i infrastrukturalnych. W poszczególnych aplikacjach często stosuje się jednak różne protokoły, co utrudnia niezakłócony przepływ danych. Jeśli protokoły te będą obsługiwane przez istniejący system monitoringu, pozwoli to uzyskać znacznie mniejszy nakład kosztów na prace rozwojowe i zapewni skuteczny i bezpieczny transfer danych. W ramach nowej, partnerskiej współpracy COPA-DATA i Mitsubishi Electric Europe podejmują te aspekty i oferują swoim klientom wartość dodaną, stanowiącą efekt połączenia efektywnych technologii obu firm. Kompleksowa integracja sprzętu komputerowego z sekcji automatyzacji marki Mitsubishi Electric z oprogramowaniem COPA-DATA z zakresu sterowania i wizualizacji daje dostęp do ważnych protokołów telemetrycznych, a tym samym umożliwia zdecentralizowane gromadzenie i przetwarzanie danych.

Zdecentralizowane protokoły telemetryczne do optymalnego zdalnego gromadzenia danych

W celu nieskomplikowanego zbierania danych i raportów o statusie z oddalonych urządzeń terenowych seria sterowników MELSEC Mitsubishi Electric obsługuje protokoły telemetryczne COPA-DATA. Wraz z dopasowaniem oprogramowania straton, IEC 61131-3 Soft-SPS spółki córki COPA DATA – COPALP, do jednostki CPU C-Controller platformy iQ Mitsubishi Electric użytkownicy zyskują dostęp do wielu sterowników i protokołów komunikacyjnych. Zwłaszcza wykorzystywanie standardu IEC 61850 oraz IEC 61400-25 przynosi znaczące korzyści z zakresu automatyzacji podstacji oraz projektów z segmentu energii odnawialnych.

Od czujnika do ERP

straton jako moduł został całkowicie zintegrowany z oprogramowaniem sterującym zenon produkcji COPA-DATA, co umożliwia efektywną konfigurację. straton i zenon korzystają z tej samej bazy danych, a tym samym dostarczają kompletne, zintegrowane rozwiązanie, które pozwala na nieograniczoną wymianę danych pomiędzy programowaniem SPS przy użyciu straton oraz przy użyciu system SCADA zenon. Dzięki otwartej strukturze oraz zorientowaniu obiektowemu na HMI i SCADA zenon może bezpośrednio kontaktować się z platformą iQ Mitsubishi. Jeśli dodać do tego podłączenia do systemów trzecich oraz obsługę ponad 300 natywnych sterowników i protokołów komunikacyjnych w zenon, klienci otrzymują indywidualne i elastyczne, kompleksowe rozwiązania, które pozwalają na szeroko zakrojoną działalność – od czujnika do ERP.