Wstępny dobór kolektorów słonecznych

Na stronie firmy Junkers dostępny jest kalkulator, który pomaga wstępnie oszacować ilość kolektorów potrzebnych do przygotowania ciepłej wody i/lub wspomagania ogrzewania.

Aplikacja SolarKonfigurator dostępna jest pod adresem http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/kolektorysoneczne/konfigurator_system_w_solarnych/solarkonfigurator.html

Jest to praktyczne narzędzie, które pomaga określić, ile kolektorów słonecznych należy umieścić na dachu budynku, w którym chcemy wspomagać centralne ogrzewanie energią słoneczną lub wykorzystywać ją do otrzymywania ciepłej wody użytkowej.

Użytkownik SolarKonfiguratora musi zdefiniować takie zmienne jak region, w którym znajduje się jego budynek oraz spadek i kierunek położenia dachu. W zależności od celu, jakiemu ma służyć kolektor, należy określić także wielkość zasobnika (c.w.u.) lub jednostkowe straty cieplne budynku (centralne ogrzewanie). Po wypełnieniu wszystkich pozycji SolarKonfigurator oszacuje solarfaktor (współczynnik korekcyjny, uwzględniający lokalizację budynku, spadek dachu oraz odchylenie od kierunku południowego) i liczbę potrzebnych kolektorów.

Uwaga: konfiguracja jest jedynie szacunkowa i nie zastępuje konsultacji oraz projektu sporządzonego przez specjalistę.

 

Wygląd aplikacji SolarKonfigurator w przypadku obliczeń dla centralnego ogrzewania:

Junkers

Wygląd aplikacji SolarKonfigurator w przypadku obliczeń dla ciepłej wody:

Junkers

 

Wyszukiwarka

Free Joomla! template by Age Themes