Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Wydajność energii odnawialnej w połączeniu z systemami magazynowania systematycznie rośnie. Do bezpiecznego obudowania modułów magazynowania energii, jak akumulatory litowo-jonowe Rittal przedstawia pierwsze koncepcje szaf do zasobników energii. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu standardowych komponentów, możliwości skalowania i modułowej rozbudowy oraz zdolności integracji falowników rozwiązania szaf Rittal stanowią idealną platformę do montażu zasobników energii.

rittalZastosowanie systemów magazynowania energii oferuje wiele korzyści: większą elastyczność zasilania sieci elektrycznych, niezależne w czasie wykorzystanie energii oraz stabilizację sieci w okresach szczytu. W przypadku korzystania z zasobników energii istotna jest również odpowiednia dla danego zastosowania oraz bezpieczna koncepcja obudowy. W celu spełnienia wysokich wymagań odnośnie bezpieczeństwa, obsługi, a także designu Rittal opracowuje obecnie rozwiązania infrastruktury wraz z odpowiednią techniką szaf.

Do bezpiecznego obudowania modułów magazynowania energii, jak akumulatory litowo-jonowe Rittal przedstawia pierwsze koncepcje szaf do zasobników energii w technice 19".

Nowe szafy do zasobników energii bazują na systemie szaf sterowniczych TS 8. Dzięki wysokiej elastyczności w zakresie standardowych wymiarów, różnych materiałów (blacha stalowa lub stal nierdzewna), przeszklonych drzwi oraz modułowej konstrukcji, TS 8 jest idealną platformą do integracji modułów magazynowania energii. Również integrowalne szyny 19" mają obciążalność do 100 kg i umożliwiają elastyczny montaż w pionie.

Standardowa szafa TS 8 wyposażona w całości w 19" panele wsuwane modułów baterii litowo-jonowych zapewnia obudowę zasobnika o pojemności ok. 25 kWh. W przypadku zapotrzebowania na większą pojemność można bez problemu połączyć kilka szaf TS 8 w szereg. To niewymagające dużej ilości miejsca rozwiązanie jest idealne szczególnie dla użytkowników, którzy chcą zbudować duże zasobniki w kontenerach mierzących 20 lub 40 stóp.

Elastyczność

Do integracji różnych modułów baterii - zarówno bazujących na technologii Li-Ion, jak też na sprawdzonych akumulatorach ołowiowych w szafach - Rittal opracował trzy różne koncepcje rozwiązań. Różnią się one głównie w zakresie zabudowy oraz użytej technologii magazynowania. Ich cechą wspólną jest oferowanie użytkownikowi możliwości integracji większej liczby modułów, a także budowania skalowalnych systemów.

Jedno z rozwiązań jest predestynowane do akumulatorów ołowiowych i wykorzystuje w szafie, opcjonalnie wysuwane, wytrzymałe półki urządzeniowe do obciążeń max 100 kg. Do integracji baterii litowo-jonowych szczególnie sprawdziła się modułowa technika zabudowy 19".

W technice 19" moduły magazynujące wsuwa się podobnie jak w szafie serwerowej, a okablowanie może być wykonane z przodu lub z tyłu. Szyny ślizgowe pełniące funkcję prowadnic do wsuwania modułów, mogą być instalowane na różnych wysokościach. Dodatkowo zaplanowano rozwiązanie plug&play, w którym złącza danych i mocy będą zrealizowane w postaci wtyku na tylnej ścianie. Trzecią możliwością integracji modułów baterii jest zabudowa według potrzeb Klienta, która umożliwia zrealizowanie integracji modułów o różnych geometriach i technologiach oraz indywidualnego designu.

Rozwiązania Rittal uzupełniają produkty w zakresie klimatyzacji oraz rozdziału mocy.