Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

InnoPower – wydarzenie, które odbędzie się już w maju w Poznaniu, służy zacieśnieniu współpracy sektora naukowo-badawczego z przemysłem energetycznym. Porusza również niezwykle istotną kwestię innowacyjności w energetyce w ujęciu globalnym. Wydarzenie rozpocznie się częścią ekspozycyjną (10-12.05.2016 r.), którą uzupełni międzynarodowe seminarium InnoPower ERRA Regulatory Innovation Day (12-13.05.2016).

InnoPower jest doskonałą okazją do spotkań i rozmów, które są podstawą współpracy w realizacji innowacji w energetyce.

InnoPower Forum - ERRA Regulatory Innovation Day (ERID) to 14 paneli dyskusyjnych, najlepsi naukowcy i praktycy z całego świata . Jego współorganizatorami są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Regionalne Stowarzyszenie Regulatorów Energetyki (ERRA - Energy Regulators Regional Association).

Wydarzenie zostało zaplanowane jako forum dialogu pomiędzy różnymi uczestnikami ekosystemu innowacji w sektorze energetycznym. Do udziału zostali zaproszeni innowatorzy i przedstawiciele startupów, naukowcy, studenci, pracownicy przedsiębiorstw energetycznych, administracji (w tym regulatorzy z państw ERRA), organizacji międzynarodowych, instytucji działających w sektorze R&D, instytucji finansowych (VCs, seed funds, banki) oraz osoby, dla których ważna jest innowacyjność w energetyce.

mtp

W ramach programu, wybitni eksperci zajmujący się energetyką (ponad 80 ekspertów z kraju i ze świata), rozwojem i innowacjami będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Podczas dwóch dni InnoPower - ERID dyskutowane będą m.in.:

  • związki pomiędzy innowacyjnością a regulacją,

  • regulacyjne i nieregulacyjne bodźce dla przedsiębiorców,

  • pobudzanie innowacyjności w sektorze energetycznym,

  • rola regulatorów i innych instytucji w pobudzaniu innowacji w sektorze energetycznym,

  • rola współpracy pomiędzy różnymi podmiotami ekosystemu innowacji,

  • konsekwencje wdrażania nowych technologii dla sektora energetycznego, na przykład: zarządzanie popytem, e-mobility i h-mobility, magazynowanie energii, inteligentne sieci i inteligentne systemy pomiarowe, innowacyjne projekty odbiorców przemysłowych energii, regulacja jakościowa, bezpieczeństwo cybernetyczne.

Forum InnoPower – ERID towarzyszy również wystawa InnoPower – Expo, która jest doskonałym miejscem dla instytucji naukowych i startupów do zaprezentowania swoich osiągnięć i oferty.

InnoPower jest częścią cyklu wydarzeń dedykowanych dla branży energetycznej o nazwie Energy Future Week i towarzyszy targom EXPOPOWER w Poznaniu.

Więcej na: www.innopower.pl

 

ERRA Regulatory Innovation Day (ERID)
w ramach forum INNOPOWER 2016
 

11 maja 2016

Godziny wieczorne Przyjęcie powitalne
ERID – dzień 1, 12 maja 2016
Godzina Sesja/Panel (Opis)
9.00 - 9.30 Powitanie
Godziny poranne – 1 Regulatorzy i Innowatorzy (Prezentacja „przyszłościowego” rozwoju systemu energetycznego, który wymaga zastosowania nowych technologii i innowacji. Diagnozowanie problemów regulacyjnych (jeśli istnieją), które należy rozwiązać w celu wspierania innowacyjności. Prezentacja potencjalnych nowych podejść i przewidywanych wyzwań regulacyjnych.)
Godziny poranne – 2 Innowacyjne modele biznesowe i potencjalne zachęty regulacyjne dla innowatorów – Czy innowatorzy potrzebują regulatorów? (Prezentacja motywacji (własnej), sił napędowych i finansowania innowacji – ze szczególnym naciskiem na łańcuch dostaw sektora energetycznego. Omówienie potrzeby wsparcia regulacyjnego dla innowacji. Prezentacja wybranych potencjalnych elementów ram regulacyjnych wspierających innowacyjność oraz rozwój nowych technologii i metod pracy w sektorze energii z korzyścią dla konsumentów.)
Przerwa obiadowa
   
Sesja równoległa: Sala A (Orientacja sesji: Innowacje, start-upy – dostępne środki pieniężne i metody finansowania)
Godziny popołudniowe – 1 Innowacje finansowe: wspólne źródła dla organów regulacyjnych, dostawców mediów, start-upów oraz dostawców nowych technologii (Omówienie wątpliwości organów regulacyjnych i instytucji finansowych; jak „zapewnić”, by wspieranie nowych innowacyjnych technologii i rozwiązań przyczyniało się do lepszego zaspokajania potrzeb regulacyjnych systemu i interesów konsumentów.  Prezentacja podejścia organów regulacyjnych do sposobów wykorzystania konkurencji do wspierania innowacji przy jednoczesnym zapewnieniu równych szans oraz sposobów dzielenia się ryzykiem związanym z prowadzeniem działań w zakresie badań i rozwoju oraz wdrażaniem innowacji przez twórców rozwiązań, firmy energetyczne i użytkowników końcowych).
Godziny popołudniowe – 2 Przemysłowi odbiorcy energii – innowatorzy z rozsądku – Część I (Własna motywacja średnich i dużych przemysłowych odbiorców energii; budowanie możliwości wytwarzania własnej energii elektrycznej, instalowanie nowych technologii oraz zmiany zachowań konsumpcyjnych na rynku energetycznym).
Przerwa kawowa
Godziny popołudniowe – 3 Sieć inteligentna (obejmująca inteligentne systemy pomiarowe) (Jakie nowe technologie, elementy informatyczne i nowatorskie metody pracy składają się na sieć inteligentną? W jaki sposób regulator może wspierać badania i rozwój oraz rozpowszechnianie nowych technologii i nowych sposobów działania?)
   
Sesje równoległe: Sala B (Orientacja sesji: Nowe innowacyjne technologie i tryby pracy w systemie energii elektrycznej)
Godziny popołudniowe – 1 Magazynowanie energii oraz usługi pomocnicze (Odmienna rola różnych technologii magazynowania energii w pracy systemu (zarówno na poziomie OSP, jak i OSD). Aspekty związane z wdrażaniem przez OSP i OSD technologii magazynowania w ramach ich systemów. Założenia i potencjalne wsparcie regulacyjne zapewniające elastyczność systemu dzięki wykorzystaniu instalacji magazynowania.)
Godziny popołudniowe –  2 E-mobilność a regulacja (technologiczne i regulacyjne warunki wdrożenia e-mobilności. Tendencje w Europie oraz w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Aspekty związane z OSD, właścicielami samochodów i operatorami systemu. Wyzwania.)
Przerwa kawowa
Godziny popołudniowe –  3 Odpowiedź na popyt – Część I. (Odpowiedź na popyt (średni i duzi użytkownicy energii aktywni w zakresie regulacji systemu oraz na rynku bilansującym). W ramach panelu zaprezentowanych zostanie kilka studiów przypadku i omówione zostaną ewentualne zachęty regulacyjne i ze strony OSP motywujące konsumentów (oraz firmy usługowe, które wspierają aktywnych odbiorców) do bycia aktywnymi graczami na rynku bilansującym lub w kręgu bilansującym.
20.00 – Program rozrywkowy: Noc innowatorów
   
ERID – Dzień 2, 13 Maja 2016
   
Sesja równoległa: Sala A
Godziny poranne – 1 Odpowiedź na popyt – Część II.
Przerwa kawowa
Godziny poranne -  2 Przemysłowi odbiorcy energii – innowatorzy z rozsądku – Część II.
Godziny poranne –  3 Technologie magazynowania energii i ich zastosowanie (warsztat)
   
Sesja równoległa: Sala B
Godziny poranne – 1 Jakość regulacji
Przerwa kawowa
Godziny poranne –  2 Sieci inteligentne a cyberataki –  (Bezpieczeństwo cybernetyczne staje się jednym z najważniejszych przyszłych wyzwań dla systemów energetycznych, które są coraz bardziej narażone na cyberataki. Ten panel stanowi platformę komunikacyjną dla dostawców mediów, regulatorów, naukowców i praktyków cyberbezpieczeństwa. Sesja poświęcona bezpieczeństwu cybernetycznemu będzie obejmować studia przypadku, niedawne i najnowsze badania oraz dyskusję na temat dalszego rozwoju w dziedzinie regulacji, inżynierii i technologii informacyjnej dedykowanej cyberbezpieczeństwu sieci elektroenergetycznych.)
Godziny poranne - 3 Zaawansowana infrastruktura pomiarowa (AMI) – niezawodność komunikacji (warsztat)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Energy Future Week to cykl wydarzeń targowo-konferencyjnych dla branży energetycznej, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 9-13 maja 2016 r. Energy Future Week obejmuje: wystawę InnoPower wraz z ERRA Regulatory Innovation Day, konferencję GasReg.21, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy ENERGIA.21 oraz Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER.

Celem Energy Future Week jest szersze otwarcie się na problemy nowoczesnej energetyki, gazownictwa, ciepłownictwa, paliw ciekłych i odnawialnych źródeł energii, wyznaczanie trendów dla energetyki Europy Środkowowschodniej, wymiana międzynarodowych doświadczeń i inspirowanie krajowego sektora do rozwoju

www.efweek.pl