Breaking news
Ruszyliśmy z nową wersją portalu Smart-Grids.pl. ZAPRASZAMY do zapisywania się na nasz Newsletter!

W Polsce w III kwartale 2018 r. ogłoszono 456 przetargów, których przedmiot był związany z tą branżą. W porównaniu do poprzedniego kwartału, branża odnotowała spadek na poziomie 30%.

Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący ogłoszone przetargi w branży fotowoltaicznej w III kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że w Polsce w tym okresie ogłoszono 456 przetargów, których przedmiot był związany z tą branżą. W porównaniu do poprzedniego kwartału, branża odnotowała spadek na poziomie 30%. Ilości ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: lipiec – 176, sierpień– 155, wrzesień- 125.

Źródłem zebranych danych do raportu były w głównej mierze ogłoszenia publikowane w: Internecie (233), BZP (142), Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych – TED (81).

Najwięcej ogłoszeń przetargów fotowoltaicznych w III kwartale 2018 roku dotyczyło postępowań na „usługi, wykonanie” – to 253. Przetargi na "usługi , wykonanie, dostawy" – 157 postepowań, a przetargi na "dostawy" – 46 ogłoszeń.

Na terenie województwa lubelskiego opublikowano najwięcej ogłoszeń w Polsce w branży fotowoltaicznej - 84. Różnica pomiędzy liderem a kolejnym województwem jest znacząca.

Cały raport dostępny na stronie: https://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-ogloszone-przetargi-w-branzy-fotowoltaicznej-podsumowanie-iii-kwartalu-2018-r.html