Breaking news
Ruszyliśmy z nową wersją portalu Smart-Grids.pl. ZAPRASZAMY do zapisywania się na nasz Newsletter!

Fundusz PGE Ventures zainwestował w PySENSE - spółkę dostarczającą urządzenia komunikacyjne do inteligentnych liczników, które umożliwiają zdalny odczyt danych pomiarowych.

Pozyskane przez PySENSE finansowanie zostanie przeznaczona na dalszy, dynamiczny rozwój m.in. uruchomienie nowych kanałów sprzedaży w Polsce oraz krajach UE. Artur Wróbel, Prezes Zarządu PySENSE Sp. z o.o., podsumowuje dołączenie do "rodziny" PGE jako uwiarygadnienie strategii prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa, co pozwoli na jej realizację w szerszym spektrum. Dodaje również, że od samego początku działalności PySENSE położony został nacisk na profesjonalną realizację projektów, tak aby ich wyniki były zbieżne z oczekiwaniami Partnerów firmy.

- Wdrażamy rozwiązania z zakresu najnowszych technologii komunikacyjnych, jak LTE-M, LTE450, Narrow Band IoT, LWm2m czy eUICC. Współpracujemy z liderami wyznaczającymi trendy na rynku. Zaufali nam m.in. PGE Polska Grupa Energetyczna, ENEA Operator sp. z o.o., Grupa TAURON, innogy Polska, Orange Polska, Apator, Telit, Ericsson, Nokia. Tak realizowana strategia zaowocowała podpisaną właśnie umową inwestycyjną z PGE Ventures - skomentował Artur Wróbel.

Już wkrótce PySENSE komercyjnie wdroży swoje innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające zdalny odczyt danych pomiarowych, kolekcjonowanie oraz zarządzanie nimi. Jest to narzędzie odpowiadające na potrzeby m.in. sprzedawców energii, deweloperów czy galerii handlowych. System ten dopasowany jest do coraz powszechniejszych instalacji fotowoltaicznych.

 

IZC, na postawie informacji prasowej PySENSE