Breaking news
Targi ENERGETICS już 17-18 listopada 2020 w Lublinie! Smart-Grids.pl jako patron medialny zaprasza do udziału w wydarzeniu!

6 lutego 2020 r. w zielonogórskiej strefie przemysłowo-technologicznej uruchomiono pierwszą stację paliw alternatywnych Ekoen, która oferuje dostępne całą dobę stanowiska szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych wraz z kawiarnią i strefą relaksu dla kierowców i pasażerów.

ekoen otwarcie9Jest to również rozwiązanie dla flot, bazujących na pojazdach EV takich, jak taksówki, kurierzy, pojazdy ostatniej mili etc. Ekoen jest skierowany także do klientów, którzy jeszcze nie posiadają samochodu elektrycznego. Każdy będzie mógł przyjść, napić się aromatycznej kawy oraz posilić się. Na tle innych stacji Ekoen wyróżnia się przede wszystkim podejściem do świadczenia usługi, które koncentruje się na trzech prostych krokach: szybkie ładowanie, prosta płatność oraz przyjemne otoczenie.

Na stacji Ekoen funkcjonuje pięć szybkich stacji ładowania o mocy 50 kW, 100 kW oraz 150 kW, które są wyposażone w uniwersalne wtyczki CCS Combo 2 i CHAdeMO. Całkowita moc zainstalowanej infrastruktury wynosi 400 kW. Dzięki dużej mocy ładowanie pojazdu może trwać ok. 30 minut.

To wygodna elektromobilność dla każdego. Elektromobilność skierowana również do tych potencjalnych użytkowników, którzy nie mają własnego garażu z gniazdkiem elektrycznym – mówi Prezes spółki Ekoen Adam Olszewski. – Dodatkowym atutem budowy tylko wielostanowiskowych stacji szybkiego ładowania jest sposób przyłączenia do sieci energetycznej, który umożliwia oferowanie usługi w przystępnej cenie.

Płatność za usługę ładowania na Ekoen uproszczono do minimum. Kierowca ładuje auto, a następnie dokonuje zapłaty w dowolny sposób – gotówką lub kartą płatniczą. Nie trzeba posiadać specjalnych aplikacji, abonamentów czy kart RFID operatora.

Źródło: ekoen.pl