Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Iskraemeco wygrało przetarg na dostawę liczników inteligentnych z komunikacją G3-PLC ogłoszony przez operatora systemu SODO d.o.o.

SODO sistemski operater Distribucijskega Omrežja z električno energijo, d.o.o. poprowadził przetarg w imieniu czterech regionalnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej: Elektro Ljubljana, Elektro Maribor, Elektro Primorska i Elektro Celje. Iskraemeco dostarczy inteligentne liczniki G3-PLC, które zostaną zainstalowane w domach i stacjach transformatorowych.

Inteligentne liczniki Iskraemeco G3-PLC odegrają ważną rolę w transformacji słoweńskiej sieci elektrycznej i jej przejściu na inteligentny system pomiarowy. W latach 2020–2022 firma dostarczy dostawcom inteligentne liczniki AM550 z komunikacją G3-PLC i zapewni odbiorcom końcowym przyjazny i zaawansowany technologicznie system, który pomoże konsumentom zoptymalizować zużycie energii elektrycznej.

- Instalacje liczników w Słowenii są prowadzone zgodnie z planem wdrożenia zaawansowanych systemów pomiarowych i zdefiniowanym harmonogramem wymiany liczników zgodnie z ustalonymi celami, które udało nam się przekroczyć w poprzednim roku - powiedział Andrej Špenga, kierownik projektu, SODO d.o.o. - Obecnie liczniki cyfrowe są używane przez 70% gospodarstw domowych w Słowenii i w innych punktach pomiarowych, a wszyscy ci konsumenci mogą korzystać z szeregu funkcji liczników cyfrowych, które obejmują zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, obniżenie rachunków za prąd, a także możliwość samodzielnego zasilania, które ostatnio rośnie w Słowenii. Oczekując na udaną współpracę, jesteśmy pewni, że będziemy nadal osiągać nasze cele instalacji liczników również w nadchodzącym okresie.

 

Źrodło: g3-plc.com, fot.: freeimage / Wynand van Niekerk