Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Ale w Niemczech, nie w Polsce. Pamiętam, jak w 2018 r. przekonywaliśmy UKE, aby pasmo 450 MHz, zwalniane wtedy w Polsce przez operatorów NMT, przydzielić energetyce do celów komunikacji dyspozytorskiej i krytycznej i przyszłej budowy sieć P-LTE. Pasmo trafiło bez przetargu i bez opat do branży energetycznej! Polska energetyka ma to pasmo za darmo i to już prawie od 2 lat.

 Pawel Niedzielski 2

Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży,
Sektor Energetyczny, Nokia Solutions and Networks sp. z o.o.

 

Dzięki temu nasza branża energetyczna jest już znacznie bardziej zaawansowana w budowie sieci komunikacji krytycznej P-LTE 450 niż inni operatorzy europejscy. Jesteśmy już po zbudowaniu sieci pilotowych i zakończonych testach.

Energetyka ma więc uzasadnione nadzieje na szybkie zbudowanie i wdrożenie sieci P-LTE. A my, jako dostawcy, mamy nadzieję, że branża, mając w pamięci to ile milionów oszczędza, nie płacąc za pasmo, chętnie i zdecydowanie zainwestuje w taką wersję i konfigurację rozwiązań, która na długo uczyni z niej lidera wśród europejskich operatorów energetycznych we wdrożeniu P-LTE do komunikacji krytycznej.  Zapowiedzi Grupy PGE, w której strukturach jest operator PGE Systemy, i umieszczenie projektu PLTE450 w strategii PGE dają nadzieję, że tak właśnie będzie.

 

Więcej o przydzieleniu pasma 450 MHz w Niemczech piszemy w tekście: Niemiecki regulator otwiera proces alokacji pasma 450 MHz po 2020 roku

 

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy ARTSMART Izabela Żylińska. Więcej w Regulaminie.