Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

Cellnex deklaruje, że mógłby wybudować sieć LTE450 dla polskich OSD i OSP. Czy Grupa PGE skorzysta ze wsparcia hiszpańskiego podmiotu?

 

canvaOgromna infrastruktura, ogromne możliwości

W 2021 r. hiszpańska spółka Cellnex Telecom przejęła wieże telekomunikacyjne od Polsat Plus i Play. Tym samym stała się właścicielem ok. 14,5 tys. wież telekomunikacyjnych w Polsce, a nasz kraj uznano za jeden z głównych rynków na mapie Grupy Cellnex.

Z rozmowy, jaką z przedstawicielami Cellnex Poland przeprowadził redaktor Dariusz Ciepiela z portalu wnp.pl wynika, że spółka planuje świadczyć usługi telekomunikacyjne m.in. firmom z branży energetycznej. Santiago Argelich Hesse, dyrektor zarządzający Cellnex Poland, pokreślił wręcz, że przedsiębiorstwo jest w stanie zbudować w ciągu roku sieć LTE450 dla OSD i OSP.

 

Stanowisko Grupy PGE

Czy takim modelem współpracy będzie zainteresowane PGE Systemy S.A. odpowiedzialne za budowę sieci LTE450 dla energetyki w Polsce? Poprosiliśmy spółkę o komentarz w tej sprawie. Z informacji, jakie oficjalnie otrzymał portal Smart-Grids.pl wynika, że:

„Grupa PGE będzie budować własną sieć w technologii LTE450 samodzielnie bez partnera. Przygotowujemy się już do pierwszych otwartych postępowań na zakup kluczowych komponentów sieci LTE450. Technologia LTE jest wystandaryzowana, wdrożenia jej na tyle powszechne, że możemy korzystać z wielu dostawców na rynku.”

 

Więcej o LTE450 dla polskiej energetyki w artykule: LTE450 niezbędne do wypełnienia założeń NCER

 

/IZC/