Breaking news
PILNE! Targi ENERGETICS zostały przeniesione na 2021 rok || EXPOPOWER na 2022 rok || Warsaw Industry Week na 3-5 listopada 2021!

Branża energetyczna należy obecnie do najbardziej innowacyjnych. Wymóg stosowania coraz to efektywniejszych rozwiązań, nowoczesnych technologii, a także dynamika zmian tego sektora sprawiają, że ta gałąź gospodarki obfituje w największą liczbę nowatorskich rozwiązań.

Innowacje, które wyznaczają obecnie trendy i wpływają na kształt sektora energetycznego są związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, stałe ulepszanie technologii magazynowania energii, czy rosnącą popularność i efektywność kosztową paliw alternatywnych.

Już teraz wiele firm sektora energetycznego zwiększa znacząco nakłady na innowacje i badania starając się znaleźć jak najlepsze i efektywniejsze rozwiązania. Wydaje się, że w nadchodzących latach szczególnym zainteresowaniem branży powinny cieszyć się rozwiązania związane z magazynowaniem energii, smart grids, usługami cyfrowymi czy energetyką prosumencką. Wyzwaniem dla sektora jest również rozwój ekomobilności, jako flagowego przedsięwzięcia polskiego rządu.

Przestrzeń do dyskusji o innowacjach to dzisiaj konieczność na takich wydarzeniach jak V Kongres Energetyczny, dlatego w tym roku wspólnie z PGNiG przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący Wpływu innowacji na transformację energetyczną – tłumaczy Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE.

W panelu dyskusyjnym, przeprowadzonym drugiego dnia Kongresu – 26 września o godzinie 11:30, zostaną poruszone takie zagadnienia jak: działalność innowacyjna w sektorze gazu, paliw i energetyki, rola innowacji w strategiach krótko- i długoterminowych przedsiębiorstw w branży.

W panelu udział wezmą: Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju PGNiG SA, Grzegorz Należyty, członek zarządu oraz dyrektor Gas and Power w Siemens Polska, Piotr Rudzki z PwC Advisory oraz Aneta Wilmańska, dyrektor przedstawicielstwa PGNiG SA w Brukseli oraz wiceprzewodnicząca EU Committee w ramach IOGP.

PGNiG jest Partnerem Strategicznym V Kongresu Energetycznego w obszarze Gazownictwo.

Więcej na: dise.org.pl