Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

Już 21 października 2022 r. we Wrocławiu odbędzie się otwarty hackathon GO Green - Energy Efficiency Solutions, organizowany przez Centrum R&D Viessmann. Jego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania służącego lepszemu zarządzaniu i wykorzystaniu energii odnawialnej w gospodarstwach domowych.

 

viessmannHackathon GO Green – Energy Efficiency Solutions to pierwsza taka inicjatywa będąca odpowiedzią na obecną sytuację polityczno-gospodarczą na świecie i kryzys klimatyczny.

Organizacja hackathonu to kolejny element realizacji strategii inteligentnego zarządzania energią w domu. Uczestnicy zmierzą się m.in. z zarządzaniem energią za pomocą nowych aplikacji, zaproponowanych podczas tego wydarzenia. Takie spotkanie daje szansę stworzenia i rozwoju własnego, cyfrowego konceptu ekologicznych zmian z wyraźnym naciskiem na efektywność energetyczną oraz możliwość współpracy z Viessmann R&D Center - poznania firmy, jej wartości oraz możliwości jakie daje. To również okazja do zdobycia nagrody finansowej w wysokości 10 000 zł dla zwycięskiego zespołu. Laureaci drugiego miejsca otrzymają 7000 zł, a trzeciego 3000 zł.

- W naszej codziennej pracy korzystamy wyłącznie z nowoczesnych technologii. Powstające tu aplikacje to jedne z najlepszych, służących optymalizacji zużycia energii w domach na całym świecie. Pracujemy z misją zmieniania świata na lepsze - szczególnie w obliczu obecnych wyzwań klimatycznych - poprzez mądre i nowoczesne rozwiązania, które sami tworzymy i rozwijamy - mówi  Przemysław Grabarczyk odpowiedzialny za rozwój produktów cyfrowych w Centrum R&D we Wrocławiu. - Nasza firma od lat wspiera energetyczną transformację m.in. za pomocą dedykowanych ekosystemów np. takich jak panele fotowoltaiczne. Codziennie poszukujemy także zupełnie nowych kierunków rozwoju naszych produktów.

Na wydarzenie zapraszamy już 21.10 w godzinach od 10:00 do 18:00 do Viessmann R&D Center, Wrocławski Park Technologiczny ul. Duńska 9 (budynek Delta). Planowana liczba uczestników to maksymalnie 100 osób, a zapisy odbywają się drogą elektroniczną na dedykowanej stronie. 

- Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tworzą aplikacje serwerowe, desktopowe, mobilne oraz oprogramowanie embedded, a także tych, którzy chcą podjąć nowe wyzwania. Wszystkie szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na dedykowanej stronie https://challengerocket.com/go-green-hackathon-viessmann/ - dodaje Przemysław Grabarczyk.

Viessmann to lider światowego rynku, specjalizujący się w systemach grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. We Wrocławiu swój oddział ma Centrum R&D, gdzie powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne i elektroniczne dedykowane domom i mieszkaniom.

 

Źródło: Viessmann