Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

XXIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2023 r. w Warszawie w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Temat przewodni Kongresu brzmi: „Rok 2023: Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie”.

 

powerpolRok 2023 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych wyzwań związanych zarówno z deficytem surowcowym, otoczeniem legislacyjnym, rewizją europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, offshore, gaz i wodór.

Program najbliższej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych, ciepłowniczych, paliwowych i gazowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających na kontrolowane wyjście z impasu surowcowego wywołanego wojną w Ukrainie. Podczas tegorocznej edycji Kongresu zaplanowany został panel prezentacyjny podczas którego będą prezentowane najciekawsze innowacyjne rozwiązania dla branży elektroenergetycznej.

W ramach programu zaplanowane zostały następujące debaty:

  • Polityka energetyczna Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.

  • Strategie liderów polskiego rynku - aktualizacja strategii w zmienionej sytuacji surowcowej i presji regulacyjnej na kontrolę cen energii dla odbiorców.

  • Polski rynek paliw, gazu, węgla i energii.

  • Rynek ciepła i kogeneracji.

  • Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje.

  • Nowoczesna energetyka w praktyce.

Szczegółowe informacje na temat POWERPOL 2023 oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.powerpol.pl.

 

Smart-Grids.pl objęło patronat medialny nad XXIII Ogólnopolskim Kongresem Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL.

 

Źródło: ecb.biz.pl