Breaking news
Wojciech Krawczyk Pełnomocnikiem do spraw bezpieczeństwa energetycznego.

Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB są zdecydowanym liderem wśród targów tej branży zarówno w Polsce, jak i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Również we wrześniu 2020 r., mimo trwającej pandemii, Organizatorom udało się zorganizować targi, chociaż w mniejszym zakresie niż dotychczas i przy zastosowaniu dodatkowych środków ochrony sanitarnej wystawców i zwiedzających.

 

ziadOdmrożenie targów

Ostatnio Rada Ministrów oficjalnie zezwoliła na organizację targów od 6 czerwca 2021 r., wprowadzając jednocześnie pewne ograniczenie co do liczby osób mogących przebywać w tym samym czasie w pomieszczeniach ekspozycyjnych. Odmrożenie targów przez rząd wyraźnie wpłynęło na zwiększenie zainteresowania udziałem w nich wśród firm, także tych spoza Polski. Mamy nadzieję, że targi szybko wrócą do rozmiarów, jakie miały przed pandemią.

Wśród dominujących czynników, które zachęcają do udziału w tegorocznych targach należy wymienić chęć odnowienia osobistych kontaktów pomiędzy oferentami urządzeń a ich klientami i porozmawiania bez elektronicznych pośredników, które jednak tworzą pewną barierę oficjalności, a po wielu miesiącach - znużenie ich stosowaniem.

 

Konferencje energetyczne

Wraz z partnerami branżowymi, ZIAD Bielsko-Biała SA, jako organizator targów, przygotowuje kilka konferencji, które powinny przybliżyć odpowiedzi na pytania nurtujące wystawców, jak i zwiedzających targi. Jedna z tych konferencji dotyczyć będzie problematyki sprawiedliwej transformacji energetycznej, w której programie przewiduje się omówienie zarówno krajowego planu tej transformacji, jak i wybranych komponentów terytorialnych, a także udziału w tych programach innowacyjnych firm krajowych. Druga z planowanych konferencji dotyczyć będzie planów inwestycyjnych zarówno w zakresie sieci przesyłowej, jak i wybranych sieci dystrybucyjnych.

Na targach ENERGETAB 2021 odbędzie się też trzeci dzień bardzo dobrze przyjętej konferencji „Fotowoltaika – dziś i jutro” – zresztą na targach jest zlokalizowana specjalna Strefa OZE, w której będzie można zapoznać się z czynnymi instalacjami PV czy napowietrznych pomp cieplnych. Nadto na targach będą zorganizowane ciesząca się dużym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznych targów Strefa Elektromobilności oraz Strefa Praktycznych Pokazów (SPP).

 

Stacjonarnie i online

Powyższe konferencje i pokazy będą miały charakter stacjonarny, ale z transmisją ich przebiegu w internecie. Zresztą tegoroczne targi istotnie poszerzą zastosowanie transmisji on-line z wydarzeń targowych czy specjalnych prezentacji wystawców, aby umożliwić „udział” w targach także tym, którzy jednak nie będą mogli osobiście wziąć w nich udział.

 

Konkurs targowy

Tradycyjnie już podczas targów odbędzie się konkurs nagradzający prestiżowymi medalami i pucharami „szczególnie wyróżniające się produkty” zgłoszone przez wystawców. Z satysfakcją informujemy, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska potwierdziło możliwość przyznania w tym konkursie wyróżnienia pod nazwą „Puchar Ministra Klimatu i Środowiska.

 

Targi ENERGETAB, jako jedno z najważniejszych w tym roku spotkań przedstawicieli sektora elektroenergetycznego będą też doskonałą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych między wystawcami a projektantami, dostawcami usług i czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych – zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Po szczegółowe i aktualne informacje zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony energetab.pl lub kontaktu z Biurem Targowym.

 

Źródło: ZIAD