Breaking news
Targi ENERGETAB już 15-17 września 2020.

Od stycznia 2020 r. cała energia konsumowana przez zakład Alstom Polska w Chorzowie pochodzi z odnawialnych źródeł.

freeimageJako lider zrównoważonej mobilności, Alstom do 2023 r. zamierza zrealizować cel pozyskiwania ze źródeł odnawialnych (OZE) przynajmniej 80% energii wykorzystywanej w swoich zakładach, a do 2025 r. ma być to pełne sto procent.

Dostawcą certyfikowanej energii dla zakładu Alstom Polska w Chorzowie jest Tauron, drugi co do wielkości na polskim rynku producent i dostawca energii. Zielona energia pochodzi bezpośrednio z wodnych i wiatrowych instalacji OZE, których właścicielem jest Tauron Ekoenergia.   

- Wraz z nadejściem 2020 roku zakontraktowaliśmy 12 000 MWh energii poświadczonej certyfikatem pochodzenia, co odpowiada 100% szacowanego rocznego zużycia naszego zakładu w Chorzowie. To ogromna ilość przyjaznej środowisku energii. Dla porównania – wystarczyłaby ona na oświetlenie i zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych przez cały rok w ponad trzech tysiącach domów - mówi Paweł Siwek, Dyrektor Zarządzający Alstom Konstal S.A.

W ramach działań Alstom in Motion od 2016 r. konsekwentnie prowadzony jest program Energy Saving Plan, w którym firma zobowiązuje się do dekarbonizacji elektryczności w swoich zakładach na całym świecie. Energy Saving Plan skoncentrowany jest na 20 głównych konsumentach energii w Alstom, którzy odpowiadają za więcej niż 90% zużycia firmy w skali globalnej. W ramach prowadzonych działań kontraktowana jest zielona energia dostarczana od zewnętrznych dostawców.

- Zmiana źródła pozyskiwanej energii to kolejny ważny krok w strategii zrównoważonego rozwoju Alstom, ale także nasz lokalny sukces - dodaje Artur Fryczkowski, Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce.

 

Źródło: media.contrust.pl, fot.: freeimage / John Nyberg