Breaking news
PILNE! Zmiana terminów targów: ENERGETICS 15 grudnia 2020, Warsaw Industry Week 3-5 listopada 2021!

Dawid Klimczak, były prezes Enea Trading, dołącza do zarządu Lerta SA jako COO. Będzie odpowiedzialny m.in. za obecność spółki na rynku energii, budowę struktur tradingowych i nową ofertę dla wytwórców energii na międzynarodowych rynkach.

lerta10 sierpnia 2020 r. Rada Nadzorcza Lerta SA powołała nowego członka zarządu Spółki. Dr Dawid Klimczak, związany wcześniej m.in. z grupą Enea, gdzie w latach 2016-2020 pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Enea Trading Sp. z o.o., objął funkcję Chief Operating Officera.

- Jako Lerta mamy jasny, lecz ambitny cel – zostać globalnym graczem na rynku energetycznym, wdrażającym nowoczesne produkty z zakresu energetyki rozproszonej i odnawialnej – mówi Borys Tomala, założyciel i CEO Lerty. – Dziś stawiamy kolejny krok przybliżający nas do celu. Choć zaczynaliśmy jako firma technologiczna dostarczająca rozwiązania dla spółek energetycznych, uznaliśmy, że największą wartość zbudujemy, jeśli sami staniemy się niezależną, nowoczesną spółką energetyczną, reprezentującą na rynkach rozproszonych wytwórców i odbiorców. Dawid Klimczak to menedżer z ogromnym doświadczeniem kluczowym dla naszego dalszego rozwoju w tym kierunku. Cieszę się, że nasze spójne podejście i wizja przyszłego rynku pozwoliły nam nawiązać współpracę, która, o czym jestem przekonany, zaowocuje dynamiczną ekspansją Lerty.

Lata doświadczeń na rynku energii

Dr Dawid Klimczak to menedżer z ponad dwunastoletnim doświadczeniem na europejskich rynkach energii. Pracował zarówno dla podmiotów prywatnych takich jak JES Energy i Metro Group, jak i dla Spółek Skarbu Państwa. Przez ostatnie 4 lata sprawował funkcję Prezesa Zarządu Enea Trading. Jego główny obszar zainteresowań to technologie i innowacje, energetyka 4.0, rozwój nowych linii biznesowych spółek energetycznych oraz europejskie regulacje rynku energii. Specjalizuje się w projektach strategicznych, innowacjach, regulacjach, fuzjach i przejęciach. Dawid Klimczak jest również Członkiem Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią oraz członkiem zwyczajnym International Association for Energy Economics. Ukończył Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Politechnikę Poznańską, posiada stopień doktora nauk ekonomicznych. Jest alumnem francuskiej uczelni INSEAD.

- Energetyka 4.0 oraz innowacje technologiczne to podstawa transformacji polskiego sektora energetycznego w perspektywie najbliższych lat. Zarzadzanie rozproszonymi źródłami energii, magazynami, usługami takimi jak DSR czy VPP oraz wykorzystanie IoT i blockchain w energetyce będzie kluczowe, aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Dołączenie do zespołu Lerty jest dla mnie dużym wyzwaniem, jak też i kontynuacją doświadczeń w obszarze technologii i innowacji energetycznych. Bardzo się cieszę, że dołączam do spółki o bardzo sprecyzowanej wizji, której egzekucję będę wspierał – mówi Dawid Klimczak, Chief Operating Officer w Lerta SA.

 

Źródło: lerta.energy