Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Podczas tegorocznego Intersolar 2024 w Monachium, EUPD Research ogłosiło po raz kolejny listę laureatów Top Brand PV Poland 2024 i Top PV Supplier Poland 2024. Najwyższe wyróżnienia w kategoriach „Konstrukcje” oraz „Dystrybucja” zostały przyznane firmie Corab S.A. na podstawie ankiety przeprowadzonej przez instalatorów systemów PV.

 

corabNagrody EUDP Research są przyznawane na podstawie rygorystycznego procesu oceny. W ankiecie biorą udział instalatorzy, którzy oddają głosy, biorąc pod uwagę różne kryteria, takie jak jakość produktu, niezawodność, obsługę klienta i reputację firmy. W rezultacie firma Corab S.A. otrzymała dwa najwyższe wyróżnienia w kategoriach „Konstrukcje” oraz „Dystrybucja”, uzyskując najwyższe noty, a tym samym tytuły Top Brand PV Poland 2024 i Top PV Supplier Poland 2024.

- Corab S.A. jest od lat obecny zarówno w Polsce, jak i na wielu rynkach europejskich, na których zbudowaliśmy bardzo silną pozycję. Należy do nich m.in. rynek niemiecki, gdzie zbudowaliśmy bardzo mocny i kompetentny zespół. Nasze zaangażowanie jest tam dostrzegane, robi wrażenie i pozwala podpisywać kolejne kontrakty. Przyznane wyróżnienia przez EUDP Research to zatem nie tylko powód do dumy, ale i zasłużona nagroda za ogrom pracy, jaki wykonuje cały nasz zespół. Dla mnie osobiście to także potwierdzenie, że warto bezkompromisowo podchodzić do jakości oferowanych produktów oraz rozwiązań „szytych na miarę” zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego klienta. To bez wątpienia mocny atut Corab, który pozwala nam skutecznie opierać się konkurencji spoza Europy – mówi Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A.

W ramach plebiscytu jednym z obszarów, w którym doceniono Corab S.A. są konstrukcje - flagowy produkt firmy. Ich rola oraz odpowiednie dopasowanie do całej instalacji jest kluczowe - błędne skonfigurowanie i ułożenie modułów może doprowadzić do kłopotów natury technicznej i niskiej produkcji prądu. Ma to znaczenie zarówno w przypadku przydomowych instalacji jak i dużych farm PV, w szczególności zaś ogrywa istotną rolę podczas zagospodarowania terenów trudnych, takich jak hałdy górnicze czy miejsca po rekultywacji składowisk odpadów. W odpowiedzi na te wyzwania, Corab tworzy konstrukcje wytrzymujące agresywne warunki np. byłej kopalni siarki.

- Konstrukcje muszą być stabilne, by żadne czynniki i żywioły – czy to śnieg, czy wiatr – ich nie naruszyły. Gwarantują to badania naszego działu R&D, który prowadzi stałe prace nad wpływem lokalizacji na finalny projekt farm. Dzięki nim, udało się opracować technologie, które pozwalają tworzyć lżejsze konstrukcje przy zachowaniu wszystkich parametrów dotyczących ich wytrzymałości. Jako pierwsi w Polsce dostrzegliśmy potencjał powłoki metalicznej Magnelis, która zapewnia bardzo długą ochronę powierzchni. Firma posiada zakład produkcyjny w Bartoszycach. Dzięki lokalizacji możliwa jest realizacja zamówień w terminie wynoszącym około miesiąca. To duży atut, dający przewagę nad producentami z Chin. Mamy więc mocną pozycję w segmencie konstrukcji fotowoltaicznych i stale staramy się naszą pozycję umacniać – dodaje Piotr Markowski.

Drugim z obszarów nagrodzonym przez EUDP Research jest dystrybucja. Na europejskich rynkach PV istnieje duża konkurencja, dlatego też znak Top Brand to istotny drogowskaz dla pośredników w identyfikacji właściwych marek, które mogą zaoferować swoim klientom. Corab dokłada wszelkich starań, aby nie tylko oferować perfekcyjne produkty, ale również rozwijać wzorową współprace z partnerami, proponując im szereg ułatwień dla klientów i kontrahentów.

 

Źródło: mslgroup.com