Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Schneider Electric znalazł się na szczycie listy "Najbardziej zrównoważonych firm na świecie w 2024 roku" opublikowanej przez tygodnik społeczno – polityczny Time i firmę Statista, światowego lidera w zakresie analityki i statystyk.

 

freeimage_cricavaTime i Statista wykorzystały transparentną, wieloetapową metodologię, aby wskazać najbardziej zrównoważone firmy na świecie w 2024 roku. Prace rozpoczęto, analizując ponad 5000 największych i najbardziej wpływowych firm. Po rygorystycznej, czteroetapowej ocenie ostateczny ranking wykluczył niezrównoważone branże i uwzględnił takie czynniki, jak: zewnętrzne oceny i zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, praktyki sprawozdawczości korporacyjnej oraz wskaźniki wyników środowiskowych i społecznych. To kompleksowe podejście zaowocowało rankingiem 500 firm z ponad 30 krajów.

Zarówno Time, jak i Statista podkreśliły znaczenie know-how Schneider Electric oraz rolę inicjatywy Schneider Sustainability Impact (SSI). Ten program transformacyjny wspiera i monitoruje postępy firmy w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. Obejmują one wymiar środowiskowy, społeczny i ładu korporacyjnego (ESG). Miarą sukcesu jest realny wpływ Schneider Electric na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez klientów firmy: oszczędzono lub uniknięto emisji rzędu 553 milionów ton CO2 od 2018 roku. Firma poczyniła również znaczne postępy w transformacji własnego łańcucha dostaw. Emisja dwutlenku węgla przez 1000 największych dostawców Schneider Electric spadła o 27% od początku programu, a 21% strategicznych partnerów firmy spełniło standardy godnej pracy Schneider Electric.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie – mówi Peter Herweck, CEO Schneider Electric. – Jest to świadectwo naszego niezachwianego zaangażowania w zrównoważony rozwój, który jest zakorzeniony we wszystkim, co robimy. W naszych decyzjach i codziennych działaniach bierzemy pod uwagę środowisko, społeczeństwo i standardy zarządcze. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jeszcze większe postępy w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zapewnić, by wszyscy przyczyniali się do tworzenia pozytywnego i trwałego wpływu na otoczenie.

Niedawno, po raz 13. z rzędu, firma Schneider Electric została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability World Index. Przedsiębiorstwo zajęło pierwsze miejsce w swojej branży i zapewniło sobie miejsce w indeksie europejskim. Jest to odzwierciedlenie bardzo dobrych wyników działań w obszarach ochrony środowiska, społecznym i ładu korporacyjnego (ESG). Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii firmy.

 

[1] World's Most Sustainable Companies 2024 | TIME
[2] TIME/Statista World's Most Sustainable Companies 2024 Methodology | TIME

 

Źródło: dfusion.pl; fot.: freeimage / cricava