Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

Opinia Ministra Klimatu Michała Kurtyki o raporcie „Wymagania w zakresie łączności radiowej dla sektora energii w dobie transformacji cyfrowej”, jaka została przekazana w liście skierowanym do uczestników konferencji prasowej (14.01.2020, Warszawa), mającej na celu ogłoszenie dokumentu przygotowanego przez Politechnikę Warszawską, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

 

Michał Kurtyka, Minister Klimatu:

 

- Dziękuję za możliwość zapoznania się z materiałem przed jego premierą. Opracowanie to zawiera ważki przekaz związany z transformacją energetyczną sektora energii. Mam tu na myśli integrację rozproszonych źródeł energii, czyli takie przyłączenie OZE, by w maksymalnym stopniu wykorzystać ich potencjał wytwórczy i zredukować straty związane z przesyłem energii i dostosowaniem do popytu. Uzyskanie efektywności energetycznej zarówno w samej sieci, jak i w odniesieniu do zużycia energii u odbiorców, wymagają bezpiecznej, niezawodnej, ale i optymalnej kosztowo łączności. Powinniśmy stawiać na nowoczesne technologie dostarczające usługi spełniające nasze oczekiwania. Łączność cyfrowa jest niezbędnym elementem transformacji cyfrowej sektora energii.

Tworząc w Polsce cyfrową sieć łączności specjalnej dla energetyki, tworzymy zarazem przestrzeń dla budowy ekosystemu polskich firm, rozwijających nową gamę produktów. To, że jestesmy w czołówce europejskiej przyciąga zainteresowanych opracowaniem nowych rozwiązań wlaśnie u nas. Rozwiązania takie będą potrzebne w całej Europie, wręcz niezbędne dla osiągnięcia celów Green Deal / Zielonej Europy.

 

POBIERZ: