Breaking news
Już 06.12.2023 r. w Warszawie porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie w energetycze podczas 7. Konferencji „Inteligentna Energetyka”. ZAPRASZAMY! www.inteligentaenergetyka.pl

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 r. sprzedawcę prądu zmieniło blisko 8 tys. odbiorców indywidualnych (grupy G). W grupach odbiorców biznesowych (A,B,C) dokonano w tym czasie 5 tys. zmian.

 

Jak zatem pokazują dane, indywidualni konsumenci decydowali się na zmianę sprzedawcy energii, pomimo wprowadzenia w tym roku przez ustawodawcę szczególnych rozwiązań dla odbiorców w gospodarstwach domowych.

Od 2007 r. – tj. od czasu, gdy jako klienci mamy taką możliwość - sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło ponad 985 tys. odbiorców, z czego prawie 750 tys. to odbiorcy w gospodarstwach domowych (w grupach taryfowych G), a ponad 235 tys. to odbiorcy w grupach taryfowych A, B i C.

 

Wykres 1. Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w poszczególnych miesiącach od czerwca 2022 r. do czerwca 2023 r.

1

 
Wykres 2. Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w poszczególnych grupach taryfowych od lipca 2007 do maja 2023 r.

2

 

Na decyzję o zmianie sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: poziom świadomości klientów i ich motywacja do zmiany, a także sama łatwość dokonania takiej zmiany (brak skomplikowanych procedur) oraz dostępność konkurencyjnych ofert na rynku.

 

Źródło: ure.gov.pl