Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

W pierwszych pięciu miesiącach roku sprzedawcę prądu zmieniło 6,6 tys. odbiorców indywidualnych (grupy G). W grupach odbiorców biznesowych (A,B,C) dokonano w tym czasie blisko 4,7 tys. zmian.

 

Jak zatem pokazują dane, odbiorcy w gospodarstwach domowych decydowali się na zmianę sprzedawcy, mimo wprowadzenia w tym roku przez ustawodawcę szczególnych rozwiązań dla odbiorców w gospodarstwach domowych.

Od 2007 r. – tj. od czasu, gdy jako klienci mamy taką możliwość – sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło blisko 983 tys. odbiorców, z czego 748 tys. to odbiorcy w gospodarstwach domowych (w grupach taryfowych G), a prawie 235 tys. to odbiorcy w grupach taryfowych A, B i C.

 

Wykres 1. Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w poszczególnych miesiącach od maja 2022 r. do maja 2023 r.

1

 

Wykres 2. Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w poszczególnych grupach taryfowych od lipca 2007 do maja 2023 r.

 2

 

Na decyzję o zmianie sprzedawcy wpływa kilka istotnych czynników, m.in.: poziom świadomości klientów i ich motywacja do zmiany, a także sama łatwość dokonania takiej zmiany (brak skomplikowanych procedur) oraz dostępność konkurencyjnych ofert na rynku.

 

Źródło: ure.gov.pl