Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Tegoroczne Targi ENERGETAB zbliżają się wielkimi krokami. Udział w targach to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych między wystawcami a projektantami, dostawcami usług i czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych – zarówno z Polski jak i z zagranicy.

 

ziadMiędzynarodowe Targi ENERGETAB 2023 to wyjątkowa okazja do poznania nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży energetycznej jak również konferencje i biznesowe spotkania pomiędzy producentami urządzeń, a przedstawicielami energetyki, samorządów, firm wykonawczych, instytutów branżowych, klastrów energii i prosumentami do których zalicza się coraz większa część społeczeństwa.

Ponad 400 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów zaprezentuje całe spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, kontrolno – pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne stosowane w energetyce czy innowacyjne technologie sieciowe.

Znaczącą część ekspozycji targowej zajmują urządzenia i aparatura związane z odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska. Najnowsze rozwiązania prezentują producenci i dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy układów automatyki oraz systemów informatycznych związanych z tymi technologiami.

Przed krajową energetyką stoją liczne wyzwania związane z jej transformacją, zapewnieniem ciągłości zasilania w energię elektryczną, niezbędnymi inwestycjami w sektorze efektywnego wytwarzania energii elektrycznej jak i w sektorze sieciowym, a przede wszystkim koniecznością radykalnego ograniczenia niekorzystnego oddziaływania dotychczas stosowanych technologii na środowisko, w którym żyjemy. Niektóre z tych zagadnień będą tematami konferencji, które odbędą się
w czasie targów. W trakcie trwania targów podczas konferencji branżowych Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii szczegółowo zaprezentuje z praktycznego punktu widzenia proces realizacjami inwestycji z wykorzystaniem magazynów energii (nie tylko bateryjnych). Stowarzyszenie Elektryków Polskich poruszy wybrane zagadnienia związane z transformacją energetyczną. Podczas kolejnej konferencji będzie można porozmawiać na temat metod zwiększenia udziału krajowych firm
w planowanych, wielkich inwestycjach energetycznych (local content). Poruszona zostanie również rola strony społecznej w biznesie.

Na otwartych terenach wystawowych zostały wydzielone trzy specjalne strefy:
• Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE
• Strefa Elektromobilności – SEL
• Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP

Natomiast w trakcie uroczystości otwarcia Targów nastąpi wręczenie wyróżnień dla laureatów konkursu na „szczególnie wyróżniający się produkt” prezentowany na targach ENERGETAB 2023 i ogłoszone zostaną wyniki konkursu „Praktyków branży energetycznej”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat organizowanych konferencji, planowanych prezentacji w wydzielonych strefach OZE, SEL i SPP oraz innych wydarzeń towarzyszących targom, zapraszamy do zapoznania się z ich programami na stronie https://energetab.pl/.

 

36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB®2023 odbędą się w dniach od 12–14 września 2023.

 

 

Smart-Grids.pl objęło Patronat Medialny nad 36. Międzynarodowymi Energetycznymi Targami Bielskimi ENERGETAB®2023.