Breaking news
15.04.2021 r. 443 posłów zagłosowało za przyjęciem nowelizacji Prawa energetycznego wprowadzającego harmonogram wdrażania inteligentnych liczników, magazynowanie energii i OIRE

Inwestycja magazynująca energię o przepustowości 8 MWh zakontraktowana przez Jiangsu Hengtong Energy Storage Technology Co., Ltd. pomyślnie dokonała zwrotnego przesyłu energii i została przyłączona do sieci już przy pierwszym podejściu.

prnewswireJako jedna z kluczowych technologii rewolucji przemysłowej opartej na nowych źródłach energii, magazynowanie energii wykorzystuje urządzenia i środki fizyczne, aby zachować energię do wykorzystania w sytuacji, gdy będzie potrzebna. Takie rozwiązanie zapewnia niezależność od fluktuacji w zakresie ilości produkowanej energii z nowych źródeł.

Omawiana inwestycja o powierzchni 140 m2 wykorzystuje niskonapięciowe połączenie z siecią 380 V. Zastosowano w niej system magazynowania energii 2 MW / 8 MWh złożony z czterech standardowych kontenerów 40-stopowych, wodoodpornych i wyposażonych w izolację termiczną, ochronę przeciwkorozyjną oraz ochronę sejsmiczną. Pojemność poszczególnych kontenerów wynosi 500 kW / 2 MWh.

Po uruchomieniu, przedsięwzięcie zapewni inteligentne rozwiązania w zakresie wykorzystania i ochrony energii, takie jak spłaszczenie krzywej zapotrzebowania, zasilanie awaryjne, zarządzanie mocą wytwórczą, śledzenie obciążenia, elastyczne zabezpieczenie mocy zwrotnej itd.

 

Źródło: Hengtong Group, PR Newswire