Breaking news
PILNE! Targi ENERGETICS zostały przeniesione na 2021 rok || EXPOPOWER na 2022 rok || Warsaw Industry Week na 3-5 listopada 2021!

W celu ułatwienia pracy brygad w terenie, Enea Operator rozwija autorski projekt dwóch pracowników, jakim jest system do lokalizacji uszkodzeń kabli nn.

eneaEnea Operator planuje zakończyć pilotaż prowadzony w szczecińskim oddziale spółki w IV kw. 2022 r. W ramach projektu opracowany zostanie kompletny system do prowadzenia czynności eksploatacyjnych i inwestycyjnych linii kablowych nn, który odpowiadać będzie szerokim wymaganiom prac w terenie. Dr hab. Wojciech Drożdż, prof. US, wiceprezes Enei Operator ds. innowacji i logistyki, poinformował, że rozwiązanie jest autorskim pomysłem dwóch pracowników spółki. To pierwszy taki eksperyment w spółce, a nawet w całym kraju.

Projekt przewiduje instalcję aparatury lokalizacyjnej w samochodzie elektrycznym. Przyczyni się do lepszej i bardziej efektywnej organizacji pracy brygad elektromonterów w terenie oraz ograniczy koszty finansowe nabycia systemu do prac eksploatacyjnych na poziomie linii kablowych. Wykorzystanie pojazdu o napędzie elektrycznym wpłynie korzystnie na środowisko - ograniczy emisję spalin i hałasu.

Pilotaż umożliwi dodatkowo sprawdzenie generatora udarów o napięciu maksymalnym 12 kV i mocy 1100 J służącego do lokalizacji uszkodzeń kabli, a także urządzenia do wyznaczania trasy linii kablowej i identyfikacji przewodu.

 

Źródło: media.enea.pl