Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

TETRA to jak dotąd niezawodna usługa połączeń głosowych w sytuacjach krytycznych. Kto może korzystać z tego systemu? Jak się okazuje, TETRA jest dostępna dziś dla każdej organizacji.

 

Budowa infrastruktury dla systemu TETRA jest poważną, długoterminową inwestycją, którą cechują spore koszty realizacji. Zainteresowanie implementacją tego systemu cały czas jest jednak wysokie. Jak zrealizować takie przedsięwzięcie, nie ponosząc wysokich kosztów implementacji? Pomóc w tym może Enspirion, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN. Enspirion od 2018 roku oferuje klientom Usługę Łączności Krytycznej w oparciu o infrastrukturę TETRA Energi Operatora.

W obszarze działania Energi Operatora Enspirion oferuje potencjalnemu klientowi podłączenie się do infrastruktury systemu TETRA na zasadach takich samych, jak proponuje to operator sieci komórkowej. To usługi abonamentowe dla transmisji głosu, krótkich wiadomości tekstowych, nagrywania rozmów czy też konsola dyspozytorska.

 

enspirion

Obszar działania Energi Operatora.
Na tym obszarze Enspirion może podłączyć klienta do systemu TETRA.

 

Enspirion zapewnia usługę z 36-godzinnym podtrzymaniem zasilania, wysokiej jakości połączeniami głosowymi, a także trasami światłowodowymi pracującymi w układzie redundantnym. Z usługi skorzystać może każdy potencjalny klient biznesowy czy też służby (straż pożarna, policja, straż miejska), jak i zakłady komunikacji miejskiej, przedsiębiorstwa ciepłownicze, wodociągowe oraz firmy produkcyjne i usługowe działające na dużym obszarze, dla których łączność jest istotna w sytuacjach, gdy zawodzą inne środki porozumiewania się.

 

Slajd 730x320

 

Uruchomienie usługi nie wymaga żadnych uzgodnień częstotliwości czy wynajmu pomieszczeń dla urządzeń – pozostaje tylko określenie liczby potrzebnych radiotelefonów ręcznych, radiotelefonów przewoźnych oraz dodatkowych usług, takich jak np. rejestracja rozmów, „wyjście na miasto”, czyli możliwość realizacji połączeń do publicznej sieci telekomunikacyjnej (telefonia stacjonarna i komórkowa), czy też zapewnienie konsoli dyspozytorskiej. Po zebraniu tych informacji następuje aktywowanie radiotelefonów w systemie i uruchomienie usługi.

Enspirion oferuje swoim klientom wybór w zakresie sprzętu – klient może kupić radiotelefon lub użytkować urządzenie w formie dzierżawy, w takim okresie w jakim świadczona będzie usługa.

Bezpieczna łączność TETRA, którą oferuje Enspirion, jest więc dostępna potencjalnie dla każdej firmy, która potrzebuje takiego rozwiązania do sprawnego funkcjonowania swojej organizacji.

 

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy ARTSMART Izabela Żylińska. Więcej w Regulaminie.
© Artykuł sponsorowany