Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Apator Metrix SA zawarła umowę z Landis+Gyr na dostawę inteligentnych gazomierzy w ramach masowego wdrożenia inteligentnych liczników w Belgii. 

 

ismart apatorApator dostarczy inteligentne gazomierze

Przetarg ogłoszony przez belgijskich operatorów sieci dystrybucyjnych (Fluvius, ORES, RESA i Sibelga), który został wygrany przez Landis+Gyr (Belgia) dotyczy kompleksowego rozwiązania typu „Dane Jako Usługa" (DaaS, ang. Data-as-a-Service), składającego się z centralnego systemu nadrzędnego oraz inteligentnych liczników mediów.  

W związku z powyższym Apator Metrix SA, jako partner Landis+Gyr w ramach zawartej umowy wynikającej z powyższego przetargu, dostarczy w latach 2023 – 2031 ok. 1 mln inteligentnych gazomierzy iSMART2 o wartości ok. 65 mln euro (tj. ok. 300 mln zł, wg średniego kursu NBP z dnia 11.04.2022 r., 1 EUR= 4,6451 zł).  

Warunki umowy zawartej z Landis+Gyr, w tym uregulowania w zakresie odpowiedzialności, zobowiązań i gwarancji nie odbiegają od warunków rynkowych stosowanych w tego typu przetargach w UE.

 

O projekcie

Projekt ten stanowi największe obecnie realizowane w Europie wdrożenie kompleksowego rozwiązania multi-energetycznego. Gazomierze iSMART2 będące przedmiotem kontraktu to nowa generacja inteligentnych gazomierzy, zaprojektowana przez polskich inżynierów i produkowana w tczewskim zakładzie Apator Metrix przy zastosowaniu zaawansowanej automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. iSMART2 łączy w sobie liczydło elektroniczne nowej generacji wraz z niezawodnym gazomierzem miechowym, zapewniającym szerokie funkcjonalności, w tym zdalną, szyfrowaną komunikację dwukierunkową, zintegrowany zawór odcinający gaz, graficzny interfejs użytkownika oraz możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania. 

 

Źródło: apator.com.pl