Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

Skeleton Technologies, firma wspierana przez EIT InnoEnergy, oraz ZPUE zawarły umowę handlową dotyczącą dostarczania rozwiązań magazynowania energii na rynek polski.

 

zpueSkeleton Technologies i ZPUE podpisały list intencyjny, na mocy którego w latach 2023-2025 Skeleton ma dostarczać superkondensatory do magazynowania energii na torach kolejowych o mocy 200 MW rocznie. Systemy te pozwalają przechwytywać energię podczas hamowania pociągu i dostarczać ją podczas przyspieszania. Skeleton powinien również dostarczyć 160 MW pamięci masowej do zastosowań związanych ze stabilnością sieci w latach 2023-2025. Wartość współpracy może wynieść 30 mln euro.

- W rozwoju ZPUE zawsze wybieraliśmy partnerów, którzy oferują najnowocześniejsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu możemy rozwijać nasze produkty, zwiększać ich wydajność i niezawodność. Jestem głęboko przekonany, że nowoczesna energetyka musi obejmować odpowiednio dostosowaną infrastrukturę magazynowania energii. Współpraca ze Skeleton Technologies pozwoli naszej firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku - stwierdził Michał Wypychewicz, Prezes Zarządu ZPUE S.A.

Obie firmy przewidują liczne synergie, ponieważ doświadczenie Skeleton w zakresie magazynowania energii oraz wiodąca pozycja w transporcie i aplikacjach sieciowych uzupełniają profil ZPUE jako firmy świadczącej pełen zakres usług, i lidera polskiego rynku w sektorze wytwarzania energii, otwierając możliwości znacznego wzrostu w nadchodzących latach. Oprócz rynku polskiego, Skeleton i ZPUE analizują możliwości rozwoju w Europie Północnej, na którym to rynku obie firmy są już aktywne.

- Skeleton jest dobrze przygotowany do pomocy Polsce w osiągnięciu celów klimatycznych, a polskim firmom w oszczędzaniu energii, ponieważ wydajność naszych produktów jest bezprecedensowa w sektorze magazynowania energii. Partnerstwo z polskim liderem, jakim jest ZPUE, było dla nas oczywistym wyborem, ponieważ obie nasze firmy łączy wspólny sposób myślenia o innowacjach i chęć pionowej integracji. Wspólne podjęcie kolejnych kroków wzmocni nas obu i zwiększy obecność Skeleton na polskim rynku - powiedział Tony Moberg, Dyrektor Handlowy Skeleton Technologies.

Polska przechodzi ważną transformację, której celem jest zmniejszenie zużycia energii, zwiększenie efektywności energetycznej, poprawa niezależności energetycznej i dekarbonizacja miksu energetycznego. Bez inwestycji w systemy magazynowania energii nie da się zrealizować tych celów i ambicji. Dlatego trendy gospodarcze sprawiają, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla rozwiązań superkondensatorowych firmy Skeleton. Współpraca między firmami pozwoli w pełni odpowiedzieć na potrzeby tego rynku.

 

Źródło: fleishmaneurope.com