Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected]

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna aktywną współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczyste otwarcie Centrum odbyło się 26 października 2022 r. PGE jest członkiem konsorcjum naukowego realizującego projekt MCB UKSW od 2019 r.

 

canvaWspółpraca na wielu istotnych płaszczyznach

Głównym celem nawiązanej współpracy jest realizacja działań w zakresie analiz zasobów danych operacyjnych dla potrzeb prognostycznych, diagnostycznych i decyzyjnych, dotyczących stabilizacji sieci, z wykorzystaniem zaawansowanych metod inteligentnej algorytmiki i technik wizualizacji komputerowej.

- Nasza współpraca z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie obejmie m.in. testowanie kluczowych systemów korporacyjnych używanych w Grupie PGE, w tym systemu zakupowego, prowadzenie warsztatów i ćwiczeń  z  zakresu cyberbezpieczeństwa, w szczególności rozwijanie kompetencji dotyczących ochrony przed zagrożeniami, wykrywania i reagowania na incydenty oraz zarządzania cyberbezpieczeństwem, jak również wynajem specjalistycznej infrastruktury pod testy wydajnościowe systemów branżowych na potrzeby segmentu dystrybucji. Poza obszarem IT, będziemy także realizować przedsięwzięcia z zakresu energetyki odnawialnej i gospodarki obiegu zamkniętego, obejmujące m.in. recykling łopat turbin wiatrowych. Działania te wpisują się w założenia naszej strategii biznesowej i są jednym z przykładów innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez Grupę PGE  – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

 

Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Ośrodek badawczy w dziedzinie nauk cyfrowych, którego zadaniem jest tworzenie i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce i realizacji zadań związanych z transformacją cyfrową. W ramach swojej działalności Centrum skupia także zespoły rozwojowe stowarzyszonych innowacyjnych firm, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

Źródło: gkpge.pl; fot. canva