Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

19 maja w hotelu Westin odbędzie się bezpłatne seminarium "Irlandzkie rozwiązania smart grid, smart city, M2M i ESCO - studia przypadków, aplikacje, trendy rynkowe, rozwiązania sektorowe".

Wydarzenie organizowane przez Enterprise Ireland w ramach irlandzkiej misji handlowej ma na celu pokazanie doświadczeń irlandzkich firm w zakresie szeroko pojętego zarządzania energią.

smart-grids.pl

- Irlandia jest jednym z bardziej zaawansowanych europejskich rynków w dziedzinie rozwiązań smart energy, a wynika to z kilku względów. Po pierwsze ma specyficzny klimat charakteryzujący się niewielką amplitudą zmian temperatur i silnymi wiatrami, co z kolei przekłada się na duże możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu powstało wiele innowacyjnych firm rozwijających zielone technologie. Takie przedsiębiorstwa jak Airtricity, Cell Energy, Enerpower czy Greenstar od wielu lat dynamicznie rosną, rozwijając swoją ofertę i powiększając liczbę klientów – tłumaczy Bartosz Siepracki, konsultant Enterprise Ireland. Drugim czynnikiem, który napędza rozwój technologii związanych z zarządzaniem energią i infrastrukturą w Irlandii jest obecność wielu amerykańskich firm inwestujących w zakłady produkcyjne lub europejskie biura. Wśród nich jest 9 z 10 największych globalnych firm farmaceutycznych, a także wiele firm z branży IT i internetowej. Chcą działać efektywnie, ograniczać wydatki operacyjne, mieć szczegółowy wgląd w strukturę kosztów, a systemy do zarządzania infrastrukturą i energią są do tego najlepszymi narzędziami. – Podczas seminarium w Warszawie irlandzcy dostawcy technologii smart energy i M2M chcą się podzielić tymi doświadczeniami i nawiązać kontakty biznesowe z polskimi firmami. Nie będą to tylko typowe prezentacje slajdów ale te firmy pokażą rzeczywiste, działające systemy, wdrożone na rynkach europejskich i na rynku amerykańskim. Podmioty te szukają partnerów biznesowych wśród firm doradczych specjalizujących się w energetyce, facility menedżerów, integratorów IT, firm telekomunikacyjnych i energetycznych – tłumaczy Bartosz Siepracki.

Podczas seminarium irlandzkie firmy zaprezentują swoje doświadczenia m.in. z:

  • wdrażania inteligentnych chmurowych systemów do monitorowania energii i zarządzania budynkami,
  • projektowania, wdrażania i finansowania projektów smart city (m.in. na przykładzie najbardziej zaawansowanego projektu smart city w Europie – Kopenhagi),
  • analizowania danych dotyczących zużycia mediów i optymalizacji energetycznej budynków,
  • tworzenia usług dodanych związanych z optymalizacją energetyczną we współpracy z firmami energetycznymi i telekomunikacyjnymi,
  • wykorzystania systemów M2M do zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną i informatyczną (na przykładzie projektu w BT).

Firmy, które wystąpią na semimarium to:

Cylon (http://www.cylon.com/index.php?lang=pl-pl) - Cylon dostarcza inteligentne rozwiązania do sterowania automatyką budynków, przy niskim koszcie nakładu na inwestycje i nadzorowania systemu. Oferuje także usługi związane z nadzorem pobieranej energii w budynkach poprzez platformę Active Energy dostępną w chmurze obliczeniowej. Dzięki umieszczeniu danych o zużyciu energii i innych mediów w danym budynku w chmurze, wszyscy uprawnieni użytkownicy mogą mieć dostęp do aktualnych danych, tworzyć profile energetyczne budynku, planować wydatki, generować dowolne raporty i reagować w przypadku sytuacji awaryjnych.

Fijowave (www.fijowave.com) - Fijowave tworzy rozwiązania i produkty pozwalające klientom zdalnie zarządzać swoją infrastrukturą teleinformatyczną: komputerami, centralkami telefonicznymi, urządzeniami sieciowymi, terminalami multimedialnymi. Flagowy produkt irlandzkiej firmy to Fijoport, został on wdrożony m.in. przez firmę z grupy BT, która zajmuje się utrzymaniem infrastruktury klientów BT.

Device Smart (www.device-smart.com) - Device Smart oferuje platformę software'ową pozwalającą na zdalne zarządzanie infrastrukturą: systemami dostępowymi, BMS, systemami HVAC. Jednym z partnerów biznesowych Device Smart jest firma Bilfinger, zajmująca się outsourcingiem utrzymania ruchu w firmach przemysłowych.

Wattics (www.wattics.com) - Wattics zajmuje się kontekstową analizą zużycia energii elektrycznej i na bazie tych analiz pomaga firmom ograniczać koszty zużycia energii. Rozwiązanie Wattics jest także wykorzystywane w projektach ESCO, gdzie konieczne jest szczegółowe monitorowanie oszczędności po dokonaniu modernizacji infrastruktury.

SELC (www.selc.ie) - SELC dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu smart grid dla gmin i miast, pozwalające miastom oferować mieszkańcom i firmom nowe usługi. Firma zrealizowała wiele takich przedsięwzięć w modelu finansowym ESCO. SELC bierze także udział w projekcie budowy infrastruktury smart grid dla Kopenhhagi, jest to najbardziej zaawansowana inicjatywa tego typu w Europie.

Smart Grids Polska jest partnerem medialnym seminarium.

Kwalifikowana rejestracja na seminarium jest dostępna przez serwis www.m2m.evenea.pl