Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Już 22 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” eksperci branży energetycznej spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę na pełną dekarbonizację do 2050 r. dzięki digitalizacji i dekarbonizacji energetyki? Bazę do dyskusji stanowić będą merytoryczne i technologiczne wystąpienia Partnerów wydarzenia.

 

Wiedza branżowa niezbędnym elementem wprowadzania zmian

Wzrastająca w coraz szybszym tempie średnia temperatura powierzchni Ziemi wymusza na światowych gospodarkach dokonanie pilnych zmian na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego i ochrony społeczności. W XXI w. proces dążenia do zeroemisyjności może być jeszcze bardziej efektywny, dzięki stosowaniu takich narzędzi, jak digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja.

– Aby osiągnąć neutralność klimatyczną, potrzebne są nie tylko dynamiczny rozwój technologii, ogromne nakłady finansowe na projekty czy zmiany regulacji krajowych i światowych. Dla sprawnego realizowania założonych celów, kluczowym staje się dostęp do jak najbardziej aktualnej i rzetelnej informacji rynkowej – podkreśla Izabela Żylińska, pomysłodawczyni i organizatorka Konferencja „Inteligentna Energetyka”.

W odpowiedzi na tę potrzebę, w 2013 r. powołany został do życia cykl Konferencja „Inteligentna Energetyka”. Każda edycja wydarzenia ma na celu promocję idei nowoczesnej energetyki jako sposobu na transformację gospodarki w kierunku zeroemisyjnej.

 

Konstruktywnie o energetyce 3D

O bieżących potrzebach polskiej branży energetycznej i wyzwaniach związanych z cyfryzacją, zmianami miksu energetycznego i zmniejszaniem śladu węglowego będziemy mieli okazję porozmawiać już 22 czerwca 2022 r. Tego dnia w Warszawie w Sound Garden Hotel odbędzie się 6. Konferencja „Inteligentna Energetyka” – Energetyka 3D: Digitalizacja | Decentralizacja | Dekarbonizacja.

– W wyniku COVID-19 i ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, musieliśmy poczekać aż 2 lata, aby zorganizować w 100% na żywo kolejną edycję Konferencji „Inteligentna Energetyka”. Cieszymy się, że w końcu możemy spotkać się z Państwem osobiście – mówi Żylińska i dodaje: – Mam nadzieję, że tak jak w przypadku poprzednich edycji wydarzenia, tegoroczne spotkanie przyniesie Uczestnikom nie tylko wiedzę z zakresu obecnych regulacji prawnych i wyzwań, ale także pokaże dobre praktyki prowadzenia projektów z zakresu Energetyki 3D.

Tym samym w programie 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” znalazły się trzy wystąpienia merytoryczne i dziewięć – technologicznych. Każda z sesji zostanie zakończona panelem dyskusyjnym podsumowującym prezentacje.

Wśród Prelegentów znaleźli się:

 • Andrzej Kaźmierski, Zastępca Dyrektora, Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii,
 • Krzysztof Jarosz, Prezes Zarządu PGE Systemy S.A.,
 • Paweł Westfalewicz, Dyrektor, Departament Architektury, PGE Systemy S.A.,
 • Leszek Chwalik, Wiceprezes Zarządu ds. CUW IT, TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.,
 • Mariusz Jurczyk, Dyrektor ds. Zarządzania Ciągłością Działania i IT, TAURON Polska Energia S.A.,
 • Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży, Sektor Energetyczny, NOKIA,
 • Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający, Fundacja Digital Poland,
 • Norbert Szczesny, Programista, PROGNOSIS Sp. z o.o.,
 • Tomasz Mazan, Product Manager, AVSystem
 • Sławomir Kanoza, Dyrektor Biura, HOPPECKE Bateria Polska Sp. z o.o.,
 • dr inż. Weronika Radziszewska, Specjalista, KEZO Centrum Badawcze PAN,
 • dr inż. Krzysztof Rafał, Specjalista, KEZO Centrum Badawcze PAN,
 • Jakub Włodarczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, VIVERNO Sp. z o.o.,
 • Mariusz Gołębiewski, Project Manager ds. OZE, VIVERNO Sp. z o.o.,
 • Przemysław Kałek, Partner, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy,
 • Przedstawiciel Cellnex Poland Sp. z o.o.
 • Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia, jak: stan obecny środowiska w Unii Europejskiej i Polsce, unijne regulacje prawne (Fit for 55, Europejski Zielony Ład, ESG raportowanie niefinansowe), polskie regulacje prawne, krajowy miks energetyczny dziś i w przyszłości, rozwiązania IT dla energetyki wiatrowej, bezprzewodowe urządzenie odczytowe zużycia energii elektrycznej, Internet Rzeczy w infrastrukturze Smart Grids, skalowalne magazyny energii, hybrydowe magazyny energii, a także energetyka 3D w skali gminnej.

   

  Pełen program dostępny jest pod linkiem: https://www.inteligentnaenergetyka.pl/konferencje/program-6-konferencji/.

  Formularze rejestracji na konferencję znajdują się na stronie: https://www.inteligentnaenergetyka.pl/konferencje/rejestracja/.

   

  Sesje networkingowe – wsparcie w budowaniu relacji biznesowych

  Ważną częścią każdej edycji Konferencji „Inteligentna Energetyka” są sesje networkingowe, w trakcie których budowane są nowe i podtrzymywane aktualne relacje biznesowe. Czas wolny na rozmowy to także znakomita okazja na odwiedzenie wystawy Partnerów wydarzenia.

  W tym roku o swoich rozwiązaniach opowiedzą na stoiskach NOKIA i AVSystem. Uczestnicy będą mieli prawie 2 godziny na zapoznanie się z ofertą Wystawców i na nawiązywanie między sobą kontaktów – wskazuje Izabela Żylińska. – Jeśli także i Państwa przedsiębiorstwo chciałoby dołączyć do naszego spotkania, cały czas istnieje możliwość zakupu powierzchni wystawienniczej.

   

  Patronaty Instytucjonalne i Medialne

  Ważną częścią organizacji wydarzeń jest pozyskanie patronatów ze strony instytucji branżowych.

  Patronami Instytucjonalnymi 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” zostali: Agencja Rynku Energii, Blockchain Alliance, Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Krajowa Izba Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii.

  Patronaty Medialne objęli: Magazyn Biomasa, CIRE.pl, Elektroinstalator, e-magazyny.pl, Energetyka, gramwzielone.pl, Smart-Grids.pl, Urządzenia dla energetyki, WysokieNapiecie.pl, ZielonaGospodarka.pl.

  Jest mi niezmiernie miło poinformować, że tegoroczna edycja wydarzenia pobiła rekord Patronatów Medialnych. Aż 10 redakcji podjęło z nami współpracę. Dziękujemy! – podsumowuje Organizatorka.