Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

II Kongres Energetyki Rozproszonej odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie. Zarejestruj się i dołącz do grona najlepiej poinformowanych!

 

kerJak kształcić kadry dla nowej energetyki? Co zrobić, by na transformacji energetycznej nie tylko nie stracić, ale nawet zarobić? Czy samochody elektryczne rzeczywiście pozwolą zmniejszyć ślad węglowy? Jak zaplanować budowę obiektu efektywnego energetycznie, by inwestycja przyniosła jak największe korzyści? Jaki będzie wpływ transformacji energetycznej na sytuację przeciętnego odbiorcy energii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie.

Energetyka to temat, który dotyczy wszystkich – niezależnie, czy jest się przedsiębiorcą, prosumentem, samorządowcem czy zwykłym użytkownikiem prądu. Z kolei transformacja energetyczna (TE) to już nie tylko postulat, za którym stoją konkretne przekonania o świecie, ale rzeczywistość, w której aktualnie żyjemy. Energia, jako niewidoczna siła, przenika naszą rzeczywistość i wprawia ją w ruch. Jej lokalna produkcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zorganizować system energetyczny. Nie uda się tego zrobić bez rzeczowej, wolnej od uprzedzeń i ideologii dyskusji. Kongres Energetyki Rozproszonej to spotkanie wszystkich interesariuszy transformacji energetycznej – okazja do głośnego wyrażenia swoich postulatów, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania cennych relacji.

Program trzydniowego wydarzenia sprzyja rzeczowym debatom i pogłębianiu wiedzy, ale również zostawia przestrzeń na luźne spotkania i rozmowy. Ideą KER jest zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w TE i wypracowanie platformy wzajemnego porozumienia. W kilkunastu sesjach tematycznych wątki technologiczne i ekonomiczne przeplatają się więc w kwestiami społecznymi i środowiskowymi. Na kilku równoległych scenach pojawią się zarówno przedstawiciele instytucji centralnych odpowiadających za energetykę, jak i samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy oraz młodzi ambasadorzy TE.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej wydarzenia: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/. Jednocześnie informujemy, że możliwa jest już rejestracja na II KER: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/rejestracja/

Weź udział w dyskusji, która dotyczy Twojej przyszłości. Do zobaczenia jesienią w Krakowie!

 

Smart-Grids.pl zostało Partnerem Informacyjnym II Kongresu Energetyki Rozproszonej.

 

Źródło: agh.edu.pl