Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Dlaczego warto rozwijać się w elektroenergetyce i studiować na tym kierunku? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas zbliżających się Studenckich Dni Elektroenergetyki 2023. Spółka Stoen Operator, warszawski operator systemu dystrybucyjnego, w ramach wieloletniej, ścisłej współpracy z Politechniką Warszawską po raz kolejny zaprezentuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w tym sektorze.

 

mslPodczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej odwiedzający wezmą udział w targach pracy. Będą one okazją do uzyskania interesujących informacji o stażach, praktykach czy wsparciu, jakiego Stoen Operator może im udzielić w opracowywaniu prac dyplomowych. Studenci dowiedzą się także więcej o pracy w sektorze energetyki bezpośrednio od inżynierów głównego warszawskiego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Na uczestników czekać będą również bezpłatne warsztaty i wykłady otwarte nauczycieli akademickich i specjalistów z sektora elektroenergetyki. Chętni wezmą udział w Elektroenergetycznej Grze Networkingowej.

- Jednym z naszych celów w ramach współpracy z Politechniką Warszawską jest promocja elektroenergetyki wśród utalentowanej młodzieży, przyszłych inżynierek i inżynierów. To niezwykle przyszłościowy, innowacyjny i atrakcyjny obszar techniki, który umożliwia znaczący rozwój zawodowy i osobisty - mówi Piotr Dukat, menadżer wydziału planowania, rozwoju i analiz sieciowo-majątkowych w Stoen Operator, który koordynuje również współpracę z uczelnią.

 

Branża w duecie z nauką

Promocja studiów elektroenergetycznych to kolejny obszar współpracy stołecznego operatora z jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Od lat studenci Politechniki Warszawskiej korzystają z realizowanych w Stoen Operator praktyk oraz płatnych stażów. Warszawski OSD udziela także merytorycznego wsparcia przy pisaniu prac inżynierskich oraz magisterskich. Co roku operator zaprasza studentów ostatniego semestru studiów pierwszego stopnia na jednodniową wizytę w swojej siedzibie. W jej trakcie mogą oni poznać specyfikę pracy w firmie, która odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne ponad miliona odbiorców energii elektrycznej w stolicy.

Oba podmioty sukcesywnie dzielą się doświadczeniami i pracują nad projektami z różnych obszarów energetyki, wydając wspólne ekspertyzy oraz publikacje naukowe. Dzięki współpracy PW i Stoen Operator pojawiło się wiele artykułów w naukowych i branżowych czasopismach, takich jak IEEE Transactions on Power Delivery, Przegląd Elektrotechniczny, Rynek Energii czy Wiadomości Elektrotechniczne.

 

Źródło: mslgroup.com