Breaking news
Ruszyliśmy z nową wersją portalu Smart-Grids.pl. ZAPRASZAMY do zapisywania się na nasz Newsletter!

W pierwszej połowie 2019 r. PGE Dystrybucja, przyłączyła do sieci kolejne 20 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Dzięki temu na koniec czerwca do sieci operatora przyłączonych było łącznie już ponad 32 tys. tego typu instalacji, których łączna moc wytwórcza wyniosła blisko 190 MW.

W ostatnim czasie, Polacy masowo korzystają z możliwości przyłączania mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci dystrybucyjnej. Prawdziwy boom przyłączeń nowych mikroinstalacji miał miejsce w 2018 r. i w pierwszych miesiącach 2019 r.  

W I kwartale 2018 r. do sieci przyłączonych zostało około 900 nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych, a w analogicznym okresie 2019 r. było to już ponad 4,5 tys. takich źródeł. Rekordowy pod względem liczby przyłączonych mikroinstalacji okazał się również drugi kwartał 2019 r. Łącznie, w ciągu 6 miesięcy b.r. w sieci PGE Dystrybucja rozpoczęło pracę 126 MW nowych mocy pochodzących z mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Grupa Kapitałowa PGE dysponuje największą siecią energetyczną w Polsce, pokrywającą przede wszystkim wschodnie i centralne regiony kraju. Sieć linii, którymi PGE dystrybuuje energię do swoich klientów, obejmuje swoim zasięgiem niemal 40 proc. obszaru kraju, a jej długość – wynosząca ponad 280 tys. km – wystarczyłaby na 7-krotne oplecenie kuli ziemskiej na wysokości równika. W latach 2016-2019, za pośrednictwem spółki PGE Dystrybucja, Grupa realizuje inwestycje w rozwój i modernizację sieci dystrybucyjnej o wartości ponad 7 mld zł.