Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Komentarz Pawła Niedzielskiego, Dyrektora ds. Sprzedaży w Nokia, dotyczący Raportu "Wymagania w zakresie łączności radiowej dla sektora energii w dobie transformacji cyfrowej" i wdrażania LTE 450 w Polsce, dla Smart-Grids.pl.

 

Pawel Niedzielski 2

Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży,
Sektor Energetyczny, Nokia Solutions and Networks sp. z o.o.

 

- To dobra wiadomość dla rozwoju łączności dyspozytorskiej w polskiej energetyce. Dostawcy systemów P-LTE od dawna wskazywali na ich użyteczność w łączności krytycznej, podobne stanowisko zajęli też klienci, a przydział pasma 450 MHz stworzył dogodne warunki zewnętrzne. Można powiedzieć, że raport Politechniki dopełnia tego obrazu.

Co ważne, raport nie tylko potwierdza słuszność wyboru P-LTE do obsługi aktualnych potrzeb łączności krytycznej w energetyce, pokazuje także potencjalne korzyści w przyszłości. To pozwala dobrze zaplanować projekt i budowę kompleksowego rozwiązania. Cieszymy się, bo potwierdza to kierunki, jakie proponujemy polskiej energetyce.

W dalszym ciągu Polska ma szansę być liderem we wdrażaniu najnowszych rozwiązań, a przeskok od obecnej sytuacji (brak spójnego, ogólnokrajowego systemu i wyspowe instalacje w różnych technologiach) do przyszłościowego, kompleksowego rozwiązania, będzie z pewnością pozytywnie odczuwany przez użytkowników. A co najważniejsze – to realne i istotne zwiększenie bezpieczeństwa eksploatacji sieci.

 

POBIERZ RAPORT:

 

Pozostałe komentarze:

 

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy ARTSMART Izabela Żylińska.