Breaking news
Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska

Czy wiesz, który typ baterii jest najlepszy do ochrony centrów danych przed zanikiem zasilania lub niestabilnością sieci? Zapoznaj się z porównaniem przygotowanym przez naszych ekspertów i wybierz optymalne rozwiązanie dla twojego biznesu.

 

canvaOłów czy lit?

W przypadku niestabilności sieci energetycznej lub przerw w dostawie prądu, magazyny energii (baterie) zainstalowane w centrach danych muszą bezzwłocznie zadziałać, aby wykorzystując zgromadzoną energię, podtrzymać zasilanie krytycznych odbiorów do czasu przywrócenia zasilania sieciowego, uruchomienia generatora lub bezpiecznego wyłączenia centrum danych. Czas podtrzymania wynosi zwykle od 5 do 15 minut, a baterie w pełni naładowane, czekają gotowe do pracy, dzięki utrzymywaniu na nich napięcia konserwującego.

Baterie w UPS stosowanych w centrach danych nie doznają znaczących cykli pracy. Baterie HOPPECKE grid | Xtreme VR z wysokowydajną technologią z czystego ołowiu (HPPL), mają podobną żywotność, jak porównywalne rozwiązania baterii litowo-jonowych (Li-Ion) w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP). Żywotność baterii to najważniejszy czynnik przy wyliczaniu TCO (ang. Total cost of ownership, całkowitego kosztu posiadania). Dodatkowo bierze się pod uwagę niezawodność, bezpieczeństwo, możliwości serwisowania i trwałość przy porównywaniu obu technologii.

 

Pobierz raport!

Jeśli jesteście zainteresowani, jak wygląda zestawienie obu technologii, polecamy zapoznanie się z naszym najnowszym raportem „Ołów czy lit w zastosowaniach w centrach danych”.

Raport można bezpłatnie pobrać pod linkiem: https://www.hoppecke.com/en/thopp-paper-request.

Dokument dostępny jest w języku angielskim.

 

Źródło: hoppecke.com; fot. canva