Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

Konferencja PSEW 2021 jest największym wydarzeniem branży energii wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 15 lat PSEW tworzy i rozbudowuje platformę międzynarodowej, eksperckiej dyskusji między przedsiębiorcami produkującymi zieloną energię a przedstawicielami rządu, parlamentu czy samorządu.

psewW tegorocznej edycji Konferencji PSEW 2021, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września 2021 r. w Serocku, wezmą udział managerowie firm uczestniczących w rozwoju zielonej energii, globalni liderzy technologii oraz największe podmioty prowadzące procesy inwestycyjne na całym świecie, zarówno na lądzie, jak i na morzu. W dyskusjach oraz warsztatach głos bez wątpliwości zostanie oddany przedstawicielom agend centralnych decydujących o realnych zmianach i perspektywach w zakresie energetyki wiatrowej w Polsce.

Swój udział w konferencji potwierdzili m.in.: Vestas, Respect Energy, SiemensGamesa, Onde, DWF Poland.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie EnergetykiWiatrowej.

 

Wydarzenia podczas Konferencji PSEW 2021

Dyskusję podczas Konferencji PSEW 2021 zdominują analizy eksperckie oraz debaty uczestników o wpływie energetyki wiatrowej na odbudowę gospodarki po pandemii Covid-19, a także rolę tej technologii w realizacji Europejskiego Zielonego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy.

Pozostałe zaplanowane panele będą opisywać stan obecny oraz szanse dla lądowej energetyki wiatrowej w Polsce, rynku energii elektrycznej oraz jego dynamicznych zmian. Istotną kwestią będzie morska energetyka wiatrowa wraz z dotychczasowymi regulacjami, sugestiami modyfikacji, niezbędnymi warunkami, by otrzymać wsparcie oraz sector deal.  Przedstawiciele branży będą dyskutować o skutecznym zarządzaniu instalacjami, które pozwolą na ich efektywną pracę przez 20 lat i dłużej (20 + Life Time Extension), opisywać potencjał polskich przedsiębiorstw oraz ich rolę w łańcuchu dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej, a także model wykorzystania wodoru z energetyki wiatrowej do stabilizacji pracy Krajowego Systemu Energetycznego. Z panelami oraz sesjami eksperckim będą szły w parze warsztaty, wydarzenia towarzyszące oraz strefa netwrokingowa.

 

Program

Szczegółowy program konferencji dostępny na www.konferencjapsew.pl.

 

Źródło: PSEW