Breaking news
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Z PORTALEM Smart-Grids.pl W 2023 R. WIĘCEJ INFORMACJI: [email protected].

14 czerwca 2022 r. odbędzie się Dzień Informacyjny LIFE 2022 realizowanym w trybie stacjonarnym. Konferencja, organizowana przez NFOŚiGW, będzie na poziomie krajowym inaugurować już drugi nabór wniosków do Programu LIFE w perspektywie finansowej na lata 2021–2027.

 

freepik_vectorjuiceZakres wydarzenia

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2022 roku o godz. 10:00 w przestrzeni konferencyjnej Airport Hotel Okęcie. Będzie również transmitowane na kanale NFOŚiGW na platformie YouTube dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce wydarzenia. Link do transmisji zostanie podany w przeddzień wydarzenia.

W trakcie konferencji omówimy m.in. takie tematy jak:

  • możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie LIFE w naborze 2022, z uwzględnieniem nowości w stosunku do lat poprzednich,
  • zakres wsparcia merytorycznego i finansowego, jakie oferuje NFOŚiGW dla wnioskodawców i beneficjentów LIFE,
  • zakres wybranych projektów LIFE oraz doświadczenia Beneficjentów na etapie ich przygotowania i realizacji.

Gośćmi konferencji będą m.in:

  • Małgorzata Golińska – sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody,
  • Adam Guibourgé-Czetwertyński – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska,
  • Maja Mikosińska – kierownik Sektora Przyroda w agencji wykonawczej Komisji Europejskiej CINEA.

Uczestnicy będą mieli również okazję bliżej zapoznać się z projektami LIFE prezentowanymi na specjalnie przygotowanych na tę okazję stoiskach oraz wymienić doświadczenia z Beneficjentami –autorami już realizowanych projektów. Będzie można również przedyskutować swoje pomysły na realizację projektów ze specjalistami Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE, gotowymi by odpowiadać na wszelkie pytania.

 

Program wydarzenia: Program Dzień Informacyjny LIFE 2022

 

Czym jest Program LIFE?

Program LIFE jest jedynym programem zarządzanym na poziomie Komisji Europejskiej i w całości dedykowanym zagadnieniom ochrony środowiska, przyrody i klimatu oraz transformacji energetycznej. W ramach programu możliwe uzyskanie wsparcia na realizację m.in. projektów aktywnej ochrony przyrody na obszarach Natura 2000, testowania i przygotowania do szerokiego rozpowszechnienia rozwiązań mogących przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz przezwyciężania barier w przechodzeniu na czystą energię.

Komisja Europejska w dniu 17.05.2022 r. opublikowała na swojej stronie internetowej wszystkie nabory w Programie LIFE na rok 2022. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przed uczestnictwem w naszym wydarzeniu.

 

Przeczytaj także: Ruszył nabór LIFE 2022 – do rozdysponowania 598 mln euro

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia uczestnictwa w webinarium dokonać można poprzez wypełnienie poniższego formularza do 9 czerwca, do godz. 15:00. Spotkanie jest bezpłatne, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie będzie nagrywane i zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej oraz na kanale NFOŚiGW na platformie YouTube.

Formularz zgłoszeniowy: „Dzień informacyjny LIFE 2022"

 

Źródło: nfosigw.gov.pl; fot.: freepik / vectorjuice