Breaking news
Zapraszamy do współpracy w 2024 r.! Po więcej informacji skontaktuj się z nami mailowo: [email protected]

ENERGY WEEK jest konferencją naukową poświęconą szeroko rozumianemu sektorowi energetycznemu, organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki.

 

energy weekSKN Energetyki przy SGH to organizacja, która zrzesza osoby zainteresowane szeroko pojętym sektorem energetycznym. Koło skupia wokół siebie studentów zarówno ze Szkoły Głównej Handlowej, jak i z innych uczelni z całej Polski. SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie przy Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem organizacji jest dr hab. Grażyna Wojtkowska - Łodej, prof. SGH. Priorytetowym celem organizacji jest szerzenie wiedzy oraz wzmacnianie zainteresowania zagadnieniami skojarzonymi z energetyką wśród społeczności. Nasi członkowie reprezentują wizję młodego pokolenia w kwestiach związanych z transformacją energetyczną na konferencjach naukowych, w prasie branżowej, w radiu i portalach społecznościowych. Cykliczne wydarzenia, publikacje naukowe, podcasty, nagrania z prelekcji, broszury i czasopisma, energetyczne przeglądy prasowe oraz konkursy, wszystko to można znaleźć na naszym Fanpage’u, jak również na stronie.

W poprzednich edycjach projektu ENERGY WEEK skupiliśmy naszą uwagę na poszerzaniu wiedzy w zakresie energetyki konwencjonalnej, gospodarki energetycznej oraz na polskiej transformacji energetycznej. Projekt składał się głównie z prelekcji i był wzbogacany o debaty eksperckie i studenckie oraz konkursy zaadresowane do zainteresowanych branżą. Mieliśmy przyjemność gościć prelegentów z takich firm i instytucji jak m.in. PSE S.A., ENGIE Polska, PwC, PGNiG, PGE Energia Odnawialna, Gaz System, KGHM, Siemens, KAPE, Forum Energii, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Reform oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Tegoroczna 9. Edycja jest poświęcona zagadnieniom polityki, gospodarki, transformacji energetycznej, dekarbonizacji energetyki konwencjonalnej oraz ma na celu przedstawienie najważniejszych wyzwań, inwestycji oraz strategii rozwoju w sektorze energetycznym. Odbędzie się w dniach 15 - 19 maja 2023r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenia wchodzące w ramy projektu będą prowadzone w trybie hybrydowym – poprzez udział stacjonarny, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego oraz poprzez transmisję na żywo na stronie wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Stawiamy na rozwój technologiczny, aby docierać do jak najszerszego grona odbiorców. Organizowane przez nas prelekcje, będą dostępne w formie stream’a na naszej stronie skne.pl oraz na naszym facebook’u. Dostosowujemy program naszego projektu, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

 

Konferencja będzie składać się z:

  • Dnia promocyjnego na Auli Spadochronowej - 15 maja (poniedziałek);
  • 3 dni merytorycznych zatytułowanych:

1.     „Transformacja i gospodarka energetyczna Polski” – 16 maja

2.     „Dekarbonizacja energetyki konwencjonalnej” – 17 maja

3.     „Kluczowe inwestycje energetyczne Polski” – 18 maja

  • Dnia paneli dyskusyjnych podsumowujący konferencję – 19 maja.

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/617604573752338

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

 

Źródło: skne.pl